• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI KADİR AYDAR GÖREVDEN ALINDI!

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkanı seçilen Kadir Aydar görevden alındı. Aydar yaptığı açıklamada, “Amaçları bizi oyun dışında bırakmak. Bu siyasi bir darbedir. Bu şahsıma değil Ceyhan’a bir darbedir.” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın bir davadan dolayı 24 ay ceza aldığı gerekçesiyle belediye başkanlığından el çektirildiği öğrenildi.

Aydar’ın belediye başkanlığının 1. yılını dolduracağı günlerde görevden alınmasının ardından yerine Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz atandı.

AYDAR’DAN İLK AÇIKLAMA

Bu arada YSK’nın kararı beklenirken bir açıklama yapan Aydar “Görevden el çektirilme kararı Belediye ile alakalı değil. 2007 yılında üniversitede yaşanan bir olaydan ötürü 10 aylık bir cezam vardı. Bu ceza siyasi yasak kapsamındaydı. Ancak hesaplarımıza göre adaylığım öncesinde bu yasak sona erdi. Zaten bu noktada da adaylığıma herhangi bir engel görülmedi. Ancak YSK yasağın bitiş tarihini 2020 yılı olarak hesaplamış. Sonuçta bu yıl sonunda siyasi yasağım sona erecek ve görevime devam edeceğim” dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar kayyum iddiaları ile ilgili ise şöyle konuştu:

“Ceyhan Belediyesi’ne kayyum atandığına dair laflar dolaşıyor ortada. Bu asla doğru değil. Ceyhan Belediyesine kayyum atanamaz çünkü biz burda yolsuzluğu önledik, hırsızlığı önledik, israfı önledik. Sadece şahsıma siyasi yasak getirtmeye çalışıyorlar. 13 yıl önce olan bir olaydan dolayı 10 aylık cezaları birleştirip 20 ay yapıp şahsıma siyasi yasak getirmeye çalışıyorlar. Amaçları bizi oyun dışında bırakmak. Bu siyasi bir darbedir. Bu şahsıma değil Ceyhan’a bir darbedir.”

  Kaynak: www.abcgazetesi.com

 

  
516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın