• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
BİGA’DA KİTAP FESTİVALİ

 

 Çanakkale'nin Biga Belediyesi ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen 'Biga Kitap Festivali'nin açılışı yapıldı. 1 Mart tarihine kadar açık kalacak festivalde birçok ulusal ve yerel yazar okurlarıyla buluşacak.

Çanakkale'nin Biga Belediyesi ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen 'Biga Kitap Festivali'nin açılışı yapıldı. 1 Mart tarihine kadar açık kalacak festivalde birçok ulusal ve yerel yazar okurlarıyla buluşacak. Biga Kitap Festivali’nin açılışı Atatürk Kültür Merkezi’nde protokol konuşmalarının ardından kitap okuma etkinliğiyle başladı. Açılışa Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Meclis üyeleri, yazarlar ve vatandaşlar katıldı.

'KİTAP AKLIN İLACI VE RUHUN GIDASIDIR'

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşan Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, "Biga'daki kitabevleri ile birlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğiyle hazırladığımız Biga Kitap Festivali’miz bugün kapılarını açıyor. 9 gün sürecek olan festivalimize 28 yazarımız katılacak, 24 yayınevi stant açtı, 14 söyleşimiz ve 23 imza programımız olacak. Bugün 3 yazarımız kitapseverlerle buluşacak. Daha sonra Gönen ilçemizden öğretmen ve yazarımız Salim Nizam, oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu ve ‘yaşamın kaynağı sevgidir’ diyen Bircan Yıldırım kitapseverlerle buluşacak. Elbette ki kitaplar hayatımızın olmazsa olmazlarıdır. Kitap aklın ilacı ve ruhun gıdasıdır. Kitapseverlerin buluşma noktası olarak ifade ettiğimiz Kitap Festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum. Çocuklarımızın, öğrencilerimizin, gençlerimizin ve halkımızın yoğun katılımıyla dopdolu güzel bir kültürel etkinlik olacağına inanıyorum. Sözlerimi Türk Edebiyatı’nın önemli temsilcilerinden, büyük düşünür Cemil Meriç’in, kitabı bir hazine olarak gördüğü tanımlamasıyla bitirmek istiyorum. 'Oku! Medeniyetimiz bir kitap ve kalem medeniyetidir. Kitap; istikbale yollanan mektup, smokin giyen heyecan, mumyalanan tefekkür' " dedi.

  
425 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın