• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
“ KALE GRUBU SADECE ÇANAKKALE’NİN DEĞİL ÜLKEMİZİN GURURU BİR DÜNYA MARKASI”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu , Meclis Başkanı Osman Okyay’ı  Kale Grubunun Sefaköy ve Tuzla’daki tesislerinde ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kuırulu Üyeleri Ersin Kahraman, Deniz Tennioğlu, Semih Toprak ve Genel Sekreter Sema Sandal’ın bulunduğu ziyaretlerin ilki İstanbul Sefaköy’deki Kale Kalıp Makine ve Kalıp Sanayi A.Ş’ne gerçekleştirildi.

Ardından Tuzla’da  İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi içindeki Kale AR-GE ve İstanbul Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesindeki  Kale Havacılık Sanayi A. Ş saha ziyaretleri yapıldı.

Kale Grubu Şirketleri Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay tarafından tesislerle ilgili bilgilendirme yapıldı.  Kale Grubu olarak, faaliyet gösterdikleri sektörlerde her zaman, yapılmayan işleri  yapmaya gayret ettiklerini , ilk yerli milli piyade tüfeğini de Kale Grubunun yaptığını belirten Okyay,  F-35 Savaş uçağı için  üretilen parçaları yerinde gösterdi , ayrıca İHA için yıllardır süren çalışmalarını, turbo jet motor üretim süreçlerini  anlattı ve Yönetim Kuruluna ziyaretleri için teşekkür etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da ziyaret sırasında gösterdiği yakın ilgiden dolayı Meclis Başkanı Osman Okyay’a  teşekkür ederek “ Kale Grubu sadece Çanakkale’nin  değil Ülkemizin gururu bir Dünya markası. Üretime , istihdama katkıları tartışılmaz. Ancak Sefaköy ve Tuzla’daki fabrikalarını  ziyaretimiz sırasında gördük ki milli bağımsızlığımız için olmazsa olmaz olan savunma sanayiinin  gelişimine yaptığı katkılar , yerli ve milli üretim ile kendimize  yetmemiz , dışa bağımlılıktan kurtulmamızın yarattığı katma değer hepsinin üstündedir. Bu vesile ile değerli büyüğümüz rahmetli İbrahim Bodur’u bir kez daha rahmetle anıyor, aynı şevk ve heyecanla çalışmalarını sürdüren Zeynep Bodur Okyay Hanımefendi ve Osman Okyay Bey’in başarılarının devamını diliyorum”dedi.

  
253 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın