• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
“BÖLGE YATIRIM MERKEZİ HALİNE GELDİ”

ÇTSO yönetim kurulu üyeleri ile rüzgar, elektrik enerjisi, gaz dağıtımı ve bilişim teknolojileri üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren meslek grubu üyeleri bir araya geldi. Toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale ve Yunanistan iş görüşmelerine ve Ezine OSB’ye değindi. Başkan Semizoğlu OSB ile ilgili, “Ezine Gıda İhtisas OSB gibi büyük ölçekli yatırımlarla bölgemiz yatırım merkezi haline geldi” dedi.

 

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri farklı sekter temsilcilerinden oluşan meslek grupları ile bir araya gelmeye devam ediyorlar. Yönetim geçtiğimiz gün rüzgâr ve elektrik enerjisi, gaz dağıtımı, mutfak eşyalarının üretimi ve bilişim teknolojileri üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren 5 no’lu komite üyeleri ile istişarelerde bulundu.

 

Gerçekleşen toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale-Yunanistan ilişkilerine ve OSB konularına değindi.

 

“Yunanistanlı iş insanları ile ikili görüşmeler gerçekleştireceğiz”

Semizoğlu Yunanistan ile ilgili, “Bu meslek grubumuz üretim ağırlıklı bir sektör temsil ediyor. Nisan ayı içerisinde “Çanakkale-Yunanistan İş Günü” yapmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yunanistan’a ihraç edebileceğimiz ürünleri, ilimizin yatırım imkânlarını Yunanistanlı iş insanlarına anlatarak ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceğiz. Aynı şekilde firmalarımızın ithal ettiği ürünlerin Yunanistan’dan daha uygun maliyete alıp alamayacaklarını araştıracağız” dedi.

 

“Bürokratik engelleri aşmak için lobicilik faaliyetleri yürütüyoruz”

OSB ile ilgili açıklamalarda da bulunan başkan Semizoğlu, “Ezine Gıda İhtisas OSB gibi büyük ölçekli yatırımlarla bölgemiz yatırım merkezi haline geldi. Bu durum Çanakkale’de faaliyet gösteren iş insanlarına moral ve motivasyon sağlıyor. Bizler de üyelerimizin bürokratik engelleri aşmaları için lobicilik faaliyetleri yürütüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

 

  
174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın