• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
TÜRK TELEKOM: ERİŞİM SORUNU SİBER SALDIRIYLA BAĞLANTILI

 

Türk Telekom internet erişiminde yaşanan sorunların siber saldırıdan kaynaklandığını açıkladı.

İnternet kullanıcılarının büyük bölümü yaklaşık 3 saattir erişim sorunu yaşarken, Türk Telekom’dan yapılan açıklamada erişim aksaklıklarının siber saldırıyla ilgili olduğu belirtilerek “saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır” denildi.

 

Türk Telekom’dan yapılan açıklama şöyle:

 

"20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

 

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır.

 

Türk Telekom'un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

 

Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız."

https://haber.sol.org.tr/turkiye/turk-telekom-erisim-sorunu-siber-saldiriyla-baglantili-278769

  
264 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın