• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ALİ BABACAN: 2020’YE KALMADAN PARTİYİ KURACAĞIZ

AKP’den ayrılan Ali Babacan yeni parti çalışmaları hakkında konuştuğu Karar gazetesine ‘2020’ye kalmadan partiyi kuracağız’ dedi.

AKP’den ayrılan Ali Babacan’la söyleşi yapan Karar gazetesi, Babacan’ın partileşme takvimini “2020’ye kalmadan partiyi kuruyoruz” diye açıkladığını yazdı.

Gazetenin manşetten verdiği habere göre Babacan, Yıldıray Oğur ile Ahmet Taşgetiren’in sorularına yanıtında şunları kaydetti:

 

'HEDEFLENEN KİTLE 2001'DEN ÇOK FARKLI'

“AK Parti’nin kuruluş döneminin şartları ile bugünün şartları çok farklı. Dolayısıyla bugünkü çalışmanın hem kaynaklandığı ortam hem de nihayetinde hedeflediği kitle 2001 şartlarına göre çok çok farklı. 2020 gelmeden çalışmalarımızı tüzel kişiliğe dönüştürerek ortaya çıkmayı düşünüyoruz.”

 

'ABDULLAH GÜL DESTEK VERİYOR'

Babacan Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili ise şunları söyledi:

“Abdullah Bey çalışmalarımıza destek veriyor. Bilgi ve tecrübelerinden istifade ediyoruz. Ama hukuki ve siyasi sorumluluk kimdeyse, nihai yetkinin de o insanların üzerinde olması gerekiyor. Ahmet Bey ilmine saygı duyduğumuz ve sevdiğimiz biri. Ancak siyasetteki önceliklerimiz, izlediğimiz yöntem ve üslup oldukça farklı.”

http://haber.sol.org.tr/turkiye/ali-babacan-2020ye-kalmadan-partiyi-kuracagiz-270059

 

 

  
101 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın