• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
İLGİLİSİNE NERDE OLDUKLARINI ANLATTI

Çanakkale İl Genel Meclisi CHP’li Üyesi Av. Güneş Pehlivan, sosyal medya hesabından ‘nerdeydiniz?’ sorusuna yanıt verdi.

 

Çanakkale İl Genel Meclisi CHP’li Üyesi Av. Güneş Pehlivan muhatabın anlaşılacağı öngörüsü ile sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şöyle dedi;

“Böylesine ciddi bir konuda kendinizi hafif ve gülünç duruma düşürmeyin. O olurken nerdeydiniz, bu olurken nerdeydiniz (bkz. Homo sapiensler neandertalleri katlederken nerdeydiniz) saptırmaları konunun üstünü örtmez.

Bayramiç'teydik, Söğütalan'daydık, Ağı Dağındaydık, Kirazlı'daydık, Karabiga'daydık, Çan'daydık, Lapseki'deydik.

Dahası Ankara'daydık, Akkuyu'daydık, Sinop'taydık.

Cerrattepe'deydik. Gezi Parkındaydık.

Adliyedeydik, meydandaydık, ormandaydık, köydeydik.

Şirketin arazi araçlarıyla çıktığı yerlere, kendimize bir arazi aracı kiralayamadığımızdan köylülerin yardımıyla traktör kasasında çıkmakta idik.

Bakanlığınızın kapılarından geri çevrilmekteydik.

Kadın katillerine, çocuk tecavüzcülerine, müfredat değişikliklerine, tecavüz aflarına, ekonomik krize, taşeron yasasına, doğa katliamına ve etrafımızı kuşatan her türlü karanlığa karşı omuz omuzaydık.

İktidar gücünün %99'unu tüm bu çabaları, yargısal çözüm arayışlarını, demokratik protestoyu, sosyal medyayı, mücadelenin basındaki yerini bastırmak için kullanıp da sonra neredeydiniz diye soramazsınız.

İkinci olarak belki de mitinglerde yerlere atılan Türk Bayraklarına alışık olduğunuzdan, yerde tek bir Türk Bayrağı göremediğiniz için "bir tane bile Türk Bayrağı yoktu" diyorsunuz ama kamp alanında nöbetin ilk gününden beri alanda sabit duran Türk Bayrakları dışında, miting günü meydan da Türk Bayraklarıyla doldu taştı.

Ama arada bir fark vardı.

Miting bittiğinde kimse Türk Bayraklarını yere atıp gitmedi.

Kaldı ki, onbinlerce insan Kanadalı şirkete topraklarının peşkeş çekilmemesi için o alanda toplandıysa, yüreklerinin semalarında Türk Bayrakları dalgalandığı içindir. Aksini iddia edenin aklından ve/ya ahlakından şüphe ederim.

İktidarınızın yolu halkın ve memleketin üstün yararları ile ayrıştığında, her seferinde gerçeklerden kopup iktidarınızı alkışlamaktan vazgeçin. Geç değil. Hiçbir hatadan vazgeçmenin son kullanma tarihi yoktur. Biz sizi bağrımıza basmaya hazırız”

 

 

  
157 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın