• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
ADAYLAR DOSTLUK PROJESİ İÇİN EL KALDIRDI

Gelibolu Ticaret Odasının düzenlediği , gazeteci Kadir Kenar’ın yönetiminde “Gelibolu’nun Geleceğini Konuşuyoruz” toplantısında Mustafa Özacar, Mehmet Eligül ve Bülent Çetin, seçim projelerini ilk kez bir arada anlattılar ve Dostluk Projesi için ellerini birleştirdiler...

 

Gelibolu Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Gelibolu’nun Geleceğini Konuşuyoruz” konulu toplantının konukları partileri adına belediye başkanlık seçimlerine aday olan Mustafa Özacar, Mehmet Eligül ve Bülent Çetin oldu.

Hampton by Hilton otelde gerçekleşen toplantının yöneticiliğini yapan Çanakkale’nin usta gazetecilerinden Kadir Kenar zaman, zaman toplantının yükselen tansiyonunu düşürerek izleyicilerden tam not aldı.

Toplantının açılış konuşmasını Ticaret Odası Başkanı Zafer Batır yaptı. Batır konuşmasında, bu seçimin kazanının Gelibolu olacağını ve bu toplantıda Gelibolu’nun Geleceğinin konuşulacağını, bu toplantıya katılan belediye başkan adaylarına teşekkür etti.

Bu konuşmanın ardından, toplantıyı yöneten gazeteci Kadir Kenar ilk sorusu Gelibolu’nun geleceği için neler yapacaksınız  diyerek sözü  Gelibolu’nun belediye başkanı ve yeniden CHP’den aday olan Mustafa Özacar’a bıraktı.

Başkan Mustafa Özacar, Gelibolu’nun emekliler kenti olmasından yana olmadığını belirterek, ilçenin geleceğini üçana başlıkta ele aldıklarını belirterek şunları söyledi.


“Eğitim, Turizm ve Ticaret. Bu üç konuyu ele alıp, Gelibolu’nun geleceğini bunlara oturtarak, yapılacak projelerimizi oluşturduk. Yapacağımız her hizmetimiz için projemizi oluşturduğumuzda bir engel oluştu ve Gelibolu kısır bir döngü içinde kaldı. 4 Yıllık fakülte dedik, bunun içinde ister üçüncü katını biz yapalım. İsterseniz öğretmenlerin barınacağı bir yer yapalım dedik ama dediğimizle kaldık. Biz yapalım derken bu arada 2. Öğretim olan okulumuzda 4 bölüm kapatıldı. Buda  en az gelecek olan 200 öğrenci demekti. Turizm konusunda büyümek istiyoruz. Bunun içinde önce alt yapı dedik ve buna çalıştık. Üçüncüsü ise Ticaret. İlçedeki ticaretimizi 2-3 ayla sınırlamaktan öteye  10 yada 12 aya yaymak istiyoruz ve bunun içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Bunların yanında ilçemize hizmet bazında çalışmalarımızın projeleri çoktur. Doğal gaz konusunda sosyal medyada yayınlananlar doğru değildir. Yanıltıcı söylemlerdir. Konuyu belediye meclisinde meclis üyeleri bulunan partililer bilmektedirler” dedi.

 

Daha sonra söz Ak Parti belediye başkan adayı Bülent Çetin’e verildi. Çetin, Gelibolu’nun dünya üzerinde bilinen bir ismi var. Bu isme yakışır bir ilçe olması için eksikliklerin giderilmesi ve neler yapılması gerektiğini halkımızla yaptığımız konuşmalarımızla belirledik. Öncelikli ilk konumuz Doğal gaz olacaktır. Kendi ticaretimiz kömür olmasına rağmen, biz çocuklarımızın temiz bir ortamda yetişmesi için Doğal gazın gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Kapalı Pazar yeri, Çardak’da bile var. Ama bizde yok. Sosyal ve ekonomik açıdan üniversite önemli diyoruz. Okul var öğrencimiz yok. O yüzden 4 yıllık bir fakültenin açılması için çalışacağız. Gençlik merkezi, Atatürk kültür merkezi, mezbaha, çamlık halkın hizmetine açılacak, kreş, aş evi ve kapalı durak, otopark bunlar projelerimiz içerisinde var. Eğer halkımız bize görev verirse, milletvekillerimiz ve hükümet desteği ile ilçemize hizmet edeceğiz. Alaeddin mahallesi kentsel dönüşüm yapılacak  yerdir. Buraya itfaiye değil, ambulans bile girecek durumda değildir” dedi.


Oturumun son sözü MHP belediye başkan adayı Mehmet Eligül’e verildi. Eligül, “küpün içinde ne var , onu dışarı çıkarmak önemlidir. Bizim sevdamız Gelibolu’dur. Yapılan araştırmalarda ilçenin kalkınması için vatandaşın % 77’si turizm demiş. Bizde buna katılıyoruz. Ama sizin farklı bir yeriniz olmazsa bu insanlar buraya neden gelsin. Her yerde deniz var. İnsanların buraya gelmesi için ne yaptınız, var mı bir eğlence yeriniz. Çok proje var var. Ama biz 6 proje ele aldık. Göreve geldiğimizde 5 yıl içinde 140 milyon tl yatırım yapmayı hedefliyoruz. Hem de hiç kredi almadan yapacağız. Gelibolu’nun kaynakları buna yeterlidir. Yapacağımız projelere harcayacağımız parayı 2 yılda yılda geri alacağız. Gelibolu sporcu kaynağı. Avrupa ve Türkiye şampiyonları var. 400’ün üzerinde lisanslı sporcumuz var. Ama bir yüzme havuzumuz yok. Ayvacık’ta sporcu yok, ama 2 yüzme havuzları var.  Sayın Çetin her konuşmasında hep hükümet olduklarını söylüyor. Ama unutmasınlar ki, hükümeti tamamlayan en büyük dayanakları olan MHP’nin bende belediye başkan adayıyım. Yani bende hükümetim. Lapseki’ye yapılan hizmeti anlatıp, Gelibolu’dan oy istiyorlar” dedi.

Bu arada ikinci bölümde de adaylara projelerinin kaynakları soruldu ve adayların bunları da anlatmasının ardından oturum sonlandırılırken, belediye başkanı Mustafa Özacar “hiçbir  adayın hayır demeyeceğini tahmin ettiğim bir proje söyleyeceğim. Bu bir yarış, yarın sona erecek ama dostluk projesinin sürmesini ve Gelibolu’nun geleceği için birlikte hareket edelim” dedi.

Konuklara kitap hediye edilmesinin ardından üç aday ve Gelibolu Ticaret Odası Başkanı Zafer Batır ile birlikte belediye başkan adayları ellerini birleştirerek, birlik sözü verdiler.

Haber Kaynağı: www.gelibolununsesi.com

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
78 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın