• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
“GEZİCİ TIR YOLA ÇIKTI HEDEF 82 MİLYON”

Çanakkale Destanı ve ruhunu, tüm yurdu karış karış gezerek anlatan Gezici Müze Tır, bugün önce Çanakkale’yi gezmek üzere yola çıktı. Tırı uğurlamaya çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Tarihçi-yazar Ahmet Uslu, tır ile ilgili konuşurken, “Çanakkale Destanı’nı anlatmak üzere 2009 yılında Anadolu’ya çıkmaya karar verdik. Her gittiğimiz yerde daha çok ilgiyle karşılaştık. Çanakkale’yi ve ruhunu anlattık. Bütün Türkiye’den ziyaretçilerimizin gelmesine ön ayak olduk. Son üç senede üç defa Çanakkale Belediyesi omuz verdi. “15 milyon kişiye ulaştık, bırakalım” derken yeniden bir hamleyle 5 milyon kişiye daha ulaşmak için yollara çıktık. Anadolu yollarında yeniden Çanakkale’yi anlatacağız. Bu yola çıkmamızı sağlayan Çanakkale Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

“Hedef 82 Milyon”

 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gezici Müze Tır’ın tüm Türkiye’ye ulaşmasının hedeflendiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Müze tırımız desteklerimizle Anadolu’yu geziyor. Geçen senen 2018 Troia Yılı sebebiyle tırımızın bir tarafına Troia afişi asmıştık. Bu sene 2019’da Çanakkale’den başlayarak ilçeleri gezecek olan tır, ardından Anadolu’ya tekrar çıkacak. İlk önce Kastamonu’dan başlayıp orada 1 ay boyunca ilçeleri dahi gezecek. Hedefimiz, Türkiye’nin tüm kentlerine gezici tırımızı ulaştırmak. Bu tıra giren herkes duygularıyla çıkıyor. Çanakkale ruhu hissediliyor ve Çanakkale’ye gelişleri de arttırıyor. Hem bir tanıtım hem bir bilinçlendirme tırı. Çok kişiye ulaştık ama ben “Hedef 82 milyon” diyorum. Yeni nesiller geliyor.”

  
65 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın