• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
TKP Adaylarını Açıkladı: “AYNI GEMİDE DEĞİLİZ”

TKP, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçim için adaylarını ve seçim bildirgesini Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde (NHKM) düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

"Aynı gemide değiliz" sloganıyla seçimlere girecek olan TKP'nin aday tanıtım toplantısı öncesi NHKM tamamen doldu. "Paranın saltanatı varsa halkın TKP'si var" sloganıyla başlayan etkinlikte ilk sözü TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan aldı. 2019'un 31 Martı'nda yapılacak seçimlerde işçi sınıfının sesini, ezilen halkın sesini duyurmanın TKP’nin görevi olduğuna dikkat çeken Okuyan seçimlerde bu bilinçle hareket edileceğini belirtti.  20 yıldır aynı partiler aynı kentleri yönetirken kent yönetimine dair eleştirilerin ciddiyetsiz olduğunu anlatan Okuyan, “Erdoğan, 'kim dikti bu binaları' diyerek kendisiyle tartışıyor” ifadelerini kulandı.

TKP'nin basın toplantısında açıkladığı, netleşen il, ilçe ve belde belediye başkanlıkları listesinde Çanakkale İl Belediyesi’ne Reyhan Yıldırım, Gökçeada İlçe Belediye Başkan Adaylığı’na Ferruh Taşdelen ismi yer aldı. TKP ayrıca Türkiye’nin her yerinde Belediye Meclis üyelikleri için aday göstereceğini açıkladı.

  
160 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın