• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
KEPEZ SANATTA DA ÇANAKKALE’NİN MİHENK TAŞIDIR

Deney Atölyesi ve Gelibolu Değişim Derneği’nin çalışmaları sonucu hazırlanan İtalyan yazar “LuigiPirandello’dan bir gitme ve bekleme hikayesinin bir araya gelmesiyle oluşan “Ağzı Çiçekli Adam” isimli tiyatro izleyicisiyle Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezinde  buluştu.

İzleyicinin yoğun katılım gösterdiği oyun doğanın ve yaşamın içinde ıssızlığın, kalabalığın, izlemenin ve düşünmenin sınırlarında geziniyor. Ağzı Çiçekli Adam ve sessiz müşterinin yolları bir istasyonda kesişir ve sıradan bir gece her ikisinin de hayatını etkileyecek bir deneyime dönüşür.


Oyunu eşi Fadime Mutan ile birlikte izleyen Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan teşekkür sunumunda “olumsuz hava şartlarına rağmen oyuna gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tiyatronun promiyerinden sonraki ilk gösterisinin Kepez’de yapılmasına dikkat çeken Mutan Kepez; eğitim ve sağlıkta olduğu gibi kültür ve sanatta da Çanakkale’nin mihenk taşıdır. İzlediğiniz oyun direkler arası ödülleri seçici kuruluna en iyi erkek oyuncu ve en iyi müzik dallarında girmiştir. Marifet iltifata tabiidir. Eserin hak ettiği anlamlı ödülleri heyecanla bekliyoruz” açıklamasında bulundu ve sanatçılara çiçek takdim etti.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
69 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın