• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
18 MART TERMİK SANTRALİ İÇİN KAMULAŞTIRMA KARARI ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de üç ayrı Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı. Buna göre; Ankara, Konya ve Çanakkale'de bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de üç ayrı Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı. Buna göre, Çanakkale'nin Çan ilçesi sınırları içerisinde yer alan 18 Mart Çan Termik Santralinin Baca Gazı Desülfürizasyon Tesisi ve ünite kazanlarının ihtiyacı olan öğütülmüş kireç taşının karşılanmasına yönelik kireç taşı kırma, eleme ve öğütme tesisinin kurulması, kireç taşının karşılanacağı kalker sahalarının edinilmesi ve bu sahalara ulaşımı sağlayacak yolun inşası ile yol yapım esnasında ortaya çıkacak toprağın depolanacağı sahanın temini amacıyla Asmalı bölgesinde bulunan bazı taşınmazların Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı. Söz konusu kararlar 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu'nun 27'nci maddesi gereğince verildi.

http://www.canakkaleaynalipazar.com/18-mart-termik-santrali-icin-kamulastirma-karari-cikti/14940/?fbclid=IwAR1DAVgPPB90kkKGWv-jhlfFTjROUYWzXI5OJQQvx9QZr20KgJefi5cgnOU

  
355 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın