• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
İŞSİZLİK MAAŞI BAĞLANMA SÜRESİ UZATILDI

Daha önce 15 gün olan işsizlik maaşı bağlama süresi de 60 güne çıktı. İŞKUR'larda artan iş yükü nedeniyle daha önce 15 gün süren işsizlik ödeneği bağlanma süresi ise 60 güne çıktı. İşsizlik ödeneği için kuruma başvuranlar "60 gün içinde tarafınıza SMS ile bilgilendirme yapılacaktır" bilgisi veriliyor. Sürenin neden bu kadar uzun olduğu yönündeki sorulara ise "Son dönemde işsizlik maaşı için yapılan başvurularda büyük bir artış oldu. Konkordato kararları da buna eklenince inceleme süresi uzadı" yanıtını alıyorlar.

İŞSİZLİK FONU PARALARI BANKALARA AKTARILDI

Öte yandan İşsizlik Sigortası Fonu'ndan bu yılın ocak-ağustos döneminde işsizlere 2 milyar 942 milyon 146 bin lira ödeme yapıldığı açıklanmıştı. Fonda biriken paranın 11 milyar lirasının 3 kamu bankasına aktarıldığı ortaya çıkmış, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İşsizlik Sigortası Fonu'na ait 11 milyar TL'nin üç kamu bankasına aktarılmasına ilişkin süreci "kamu kaynaklarının daha etkin kullanılması" olarak tanımlamıştı.

Ankara Sanayi Odası da (ASO) ekonomi yönetimine sunduğu 6 ay süreyle işçi ücretlerinin yarısının İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödenmesi yönündeki teklifi tepkiyle karşılanmıştı.

https://www.abcgazetesi.com/ekonomi/issizlik-maasi-baglanma-suresi-uzatildi/haber-111469

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
147 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın