• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
MUTAN’DAN ÜYELERE MEKTUP

 

2019 31 Mart’ta yapılacak  Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi  Çanakkale Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Faruk Mutan süreçle ilgili düşüncelerini üyelere bir mektup ile iletti. 

Mutan Mektubu’nda şöyle dedi;

Sokaklarda başlayan siyasi mücadelemde beni Kepez'de 3 dönem Belediye Başkanı olarak onurlandıran sizlerle yol arkadaşlığımızda 25 yılı geride bıraktık. Bir doktor olarak emek mücadelesinde KESK'e bağlı Sağlık Emekçileri Sendikasında (SES) şube başkanlığı yaptım. Bir Tıp doktoru olarak Çanakkale Tabip Odasında Yönetim Kurulu üyesi ve Çanakkale Diyabet Derneğinde kurucu başkan olarak yer aldım. Beni yetiştiren bu topraklara gerek siyasetçi gerekse doktor olarak borcumu ödemek için yıllardır emek ve siyasi mücadelemde edindiğim tecrübeyle Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı olarak karşınızdayım.


   30 yıldır Çanakkale Belediyesinde CHP bayrağını dalgalandıran partimiz tarihsel bir yol ayrımına gelmiş bulunmaktadır. Barış ve hoşgörüden dolayı yıllardır yaptığı tercihte Çanakkale daha iyi bir geleceği fazlasıyla hak ediyor. Birlikte yönetmeyi esas alan, halkla içe içe, ulaşılabilir, çözüm odaklı, dinamik bir Belediye Başkanı adayı belirlememizde en büyük sorumluluk siz değerli Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine düşüyor.

    Son yıllarda ardı ardına yaşadığımız seçim sonuçlarının çoğumuz üzerinde bir umutsuzluk hatta bazılarımızda küskünlük yarattığı tartışılmaz bir gerçek. Tabanın ayağa kalkarak elinde kalan kalelere sahip çıkması için adaylarını kendi iradesi ile belirlemesi zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için tüm üyelerimizin katılımı ile yapılacak bir eğilim yoklaması (Önseçim) şarttır. Bunun yanında kentin bakışının yansıyacağı bir anket ve kamuoyunun kılcal damarları STK'ların görüşü doğru kararı alma da büyük fayda sağlayacaktır.

    Ülkemiz son yıllarda her geçen gün demokrasiden taviz verir hale gelmiştir. Bu durumun doğal bir süreç olmadığını bu ülkeye demokrasiyi getiren partinin üyeleri olarak ilk önce bizler yüksek sesle haykırmalıyız.

    Ülkemizde Cumhuriyeti biz kurduk, demokrasiyi biz getirdik. Demokratikleşmeyi de biz sağlayacağız.

    Sizlerle aynı partinin üyesi olmaktan gurur duyuyor, saygılar sunuyorum.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın