• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
ÇANAKKALE GYROKINESIS İLE TANIŞIYOR

Çanakkale halkı; bedenin sağlıklı, düzgün bir proporsiyona sahip olması amacı doğrultusunda, dans, yoga ve tai chi gibi tekniklerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan gyrokinesis egzersizlerinden oluşan ücretsiz tanışma derslerinde buluşacak.

 

Gyrokinesis, Macar balet olan Juliu Horvath tarafından geliştirilmiş ve 3 boyutlu hareket serileriyle ritmi, akıcılığı ve doğru nefeslenmeyi içinde barındıran benzersiz bir egzersiz sistemidir. Hız limiti olmadan gerçekleştirilen dairesel ve spiral hareketlere dayanan egzersizler uygulatır.

Vücut Kinetiğinin Esasları

Horvath methodolojisinin temelini oluşturur. Sistem tüm vücudu 7 doğal omurga hareketiyle çalıştırır: öne eğilme, arkaya eğilme, sola eğilme, sağa eğilme, sola rotasyon, sağa rotasyon ve dairesel dalgalanmalar.

Bu methodoloji, sistematik olarak eklemleri ve kasları ritmik inişler ve çıkışlarla çalıştırmaktadır. Hareketler, vücudun iç organlarını çeşitli nefes biçimleriyle aynı anda harekete geçirmeyi hedefleyerek; omuriliğin doğal hareket kabiliyetini kullanarak eklemleri ve kasları çalıştırmayı hedefleyen bu sistem, aynı zamanda ritmik nefeslenmeyle vücudumuzdaki enerji akışını da düzenler. Bu sistem için, kendi makinesiyle uygulanabilecek hız sınırı olmayan, vücuda hareket özgürlüğü ve çok yönlü çalışma sağlayan bir çok özel hareket geliştirilmiştir.

Amaç nedir?

Sistem doğal, sert hareketler içermeyen ve kesintisiz yapılması gereken birbiri ile devinimli hareketleri içermektedir. Eklemlere döndürme hareketi uygulanarak germe ve esneme arasında köprü oluşturmayı hedefler ve iskeletin dengede durması sağlanır. Bedenin sağlıklı, düzgün bir proporsiyona sahip olması ve dolayısıyla omurganın incinme eğiliminin en aza indirgenmesi için işlevsel kapasitesi arttırılmış hareketler özenle oluşturulmuştur.


Bunun yanısıra hareketler uzun süre uygulandığında fiziksel mikro travmaları önemli oranda azaltırken; kişiye olağanüstü bir esneklik, gençleşme, zindelik ve dinçlik kazandırmaktadır.

Horvath’ın methodolojisi uygulayıcısını güçlendirir ve bedeni akıcı ve rahatlatıcı hareketlerle yeniden eğitir.

GYROKINESIS’ in faydaları nedir, kimler yapabilir?

Gyrokinesis dersleri vücudunu tanımak ve daha iyi kullanmak isteyen herkes için uygundur. Bu tekniğin fayları; Dik duruş, sağlıklı kaslar, güçlü ve esnek bir omurga, sağlıklı eklemler, sağlıklı kan dolaşımı, uyumlu bir beden, sağlıklı psikolojik ve fiziksel durum, denge ve nöromasküler koordinasyonu, aerobik kardiyovasküler stimülasyon dolaşımını, kan dolaşımını, lenfatik sıvıları ve enerji sirkülasyonunu arttırır.Daha iyi bir eliminasyon ve emilim sağlar.Eklemlerin hareketliliğini arttırarak, en üst kapasiteyle her yöne hareket etmesini sağlar.Kas tonlanmasını ve uzamasını arttırmak için sinir sistemini uyarır ve kuvvetlendirir.Omurganın hareket etmesini sağlar ve esnek olmayan omurgayı ve ona bağlı olan organları düzeltir.Duyuların algılarını kuvvetlendirir.Beden de ahenk ve enerji dengesi sağlar.Nöromasküler yenilenmeyi sağlar.

 

Ücretsiz Tanışma Dersleri

            Gyrokinesis ve yoga eğitmeni olan Uğur Ay, önümüzdeki günlerde tanışma dersleri düzenleyeceğini açıkladı. Danshane Sanat Merkezi’nde 15-16 Eylül’de gerçekleştirilecek dersler için ücretsiz ön kayıt yaptırılması gerektiğini belirten Ay, sezon boyunca derslerin devam edeceğini belirtti. Tanışma kursuna katılacakların en geç 14 Eylül 2018 tarihine kadar Danshane Sanat Merkezi’nin 0286 217 18 16 no’lu telefonundan ön kayıt yaptırmaları gerekiyor.

  
140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın