• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°
AKP ADAY BELİRLEME SÜRECİNDE 'TELE-SMS' ANKETİ YAPIYOR

AKP'nin yerel seçimlere yönelik aday belirleme sürecinde 'tele-sms' anketini de kullanacağı öğrenildi.

 

AKP'nin yerel seçimlere yönelik aday belirleme sürecinde "tele-sms" anketini de kullanacağı öğrenildi. 

AKP, yüz yüze mülakatlarda yaşanabilecek manipülasyonu aşmak için "tele-sms" anketini devreye soktu. Bu hafta başlayan çalışma ile vatandaşa başkandan, belediyeden memnun olup olmadığı ve kimi başkan olarak görmek istediği soruluyor.

AKP, yerel seçimlere yönelik çalışmalarını hızlandırırken, seçmenin beklentilerini tespit etmek için de saha araştırmalarına devam ediyor. Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından belirlenen başkan yardımcıları, sorumlu oldukları bölge ve illerde çalışmalarına başladı.

İKİ FARKLI ARAŞTIRMA

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre AKP'li bazı belediyelerin, seçmenin bakışını ölçmek için SMS yoluyla hemşehrilerine sorular sormasının ardından Genel Merkez hem SMS yollayarak hem de telefonla arayarak halkın memnuniyetini öğreniyor. SMS'lerde "Belediye başkanından memnun musunuz?", "Belediyenin çalışmasından memnun musunuz?", "Kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?" gibi sorular yöneltiliyor.

AKP kaynakları, yüz yüze yapılan anketlerde vatandaşlarda manipülasyona neden olabileceği düşüncesiyle böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek, en doğru cevabın SMS yoluyla öğrendiklerini vurguladı. Bir hafta içerisinde gelen cevapları rapor haline getirecek olan AKP, başkan yardımcılarından gelen sonuçlarla da karşılaştıracak.

http://haber.sol.org.tr/turkiye/akp-aday-belirleme-surecinde-tele-sms-anketi-yapiyor-247477

  
180 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın