• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
ÇANAKKALELİLER İNTERNETTEN EN ÇOK BAHÇE EŞYALARI SATIN ALDI

Çanakkaleliler Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'dan yılın ilk yarısında en çok bahçe eşyaları satın aldı. Platformun verilerine göre, bu ürünlerin satışı geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat arttı. Online alışverişe ilginin her geçen gün arttığı şehirlerden biri olarak dikkat çeken Çanakkale'de geçen yılın aynı dönemine kıyasla alışveriş sıklığı yüzde 22 yükselirken, yine aynı dönemde GittiGidiyor'dan yapılan alışveriş hacmi yüzde 35 arttı. 

 

22 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunan Türkiye'nin öncü e-ticaret sitesi GittiGidiyor'un ilk 6 aylık verilerine göre, Çanakkale'deki GittiGidiyor kullanıcıları platformdan en çok bahçe eşyaları satın aldı. Çanakkale'de bu ürünlerin satışı geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2,5 kat artarken, bahçe eşyalarının dışında sırasıyla en çok ev dekorasyon ürünleri, kına gecesi aksesuarları, çiçek ve bitki satın alındı. Online alışverişe ilginin her geçen gün arttığı Çanakkale'de, geçen yılın aynı dönemine göre alışveriş sıklığı yüzde 22, GittiGidiyor'dan yapılan alışveriş hacmi ise yüzde 35 yükseldi. 

 

GittiGidiyor 6 ayda yüzde 42 büyüdü

GittiGidiyor, başarılı bir yarıyılı geride bıraktı. Yıllık ortalama büyüme oranı yüzde 32 olan e-ticaret sektörünün üzerinde bir hızla büyüyen GittiGidiyor, 2018'in ilk yarısını önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 42 büyüyerek kapattı. Ayda ortalama 83 milyon ziyaret alan GittiGidiyor'un kayıtlı kullanıcı sayısı 22 milyona ulaştı. Yarıyıl sonuçlarını değerlendiren GittiGidiyor Genel Müdürü ve TOBB E-Ticaret Meclisi Başkanı Öget Kantarcı, “GittiGidiyor olarak yalnız kendi büyümemize odaklanmıyor, hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye'de yeni nesil ticareti yaygınlaştırma misyonunu üstleniyor ve bu yolda başarıyla ilerliyoruz. Bugün Çanakkale, online alışverişe ilginin her geçen gün arttığı şehirlerden biri olarak öne çıkıyor. Çanakkalelilere başta en çok tercih ettikleri kategoriler olmak üzere tüm kategorilerde daha fazla ürün seçeneği sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

GittiGidiyor'un 2018'in ilk yarısında yüzde 42'lik büyümeyle sektör ortalamasının üzerinde bir performans elde ettiğini belirten Kantarcı, “Bu durum bizim için son derece sevindirici ve motive edici. Aynı başarıyı yıl sonuna da taşımayı hedefliyoruz. Ülkemizde yeni nesil ticareti yaygınlaştırmak ve e-ticaret sektörünü geliştirmek de en önemli hedeflerimiz arasında. Başta ‘Geleceğim E-Ticaret' olmak üzere hayata geçirdiğimiz projeler ve gerçekleştirdiğimiz işbirlikleriyle sektörü güçlendirmek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
157 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın