• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
  

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
BİGA'DA COCUK PARKLARINA GÜVENLİK KAMERALI ÖNLEM

Çanakkale'nin Biga ilçe Belediye Başkanı CHP'li İsmail Işık, çocuk parkları ile okul bahçelerine güvenlik kamerası kurulması talebinde bulunan Dumlupınar Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Ayça Ceviz'in talebini yerine getirdi. Çalışmalar kapsamında 55 çocuk parkının 10 tanesine güvenlik kamerası kuruldu.

 

Biga Belediyesi geçtiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, Atatürk Kültür Merkezi'nde söyleşi düzenledi. Televizyon programcısı Esra Ceyhan katıldığı söyleşide çocuk parklarının kameralarla izlenmesinden ve güvenli hale getirilmesini dile getirdi. Söyleşide konuşmalardan etkilenen Dumlupınar Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi Ayça Ceviz, "Biz çocuklara karşı yapılan her türlü kötü davranışların önüne geçilebilmesi için okul bahçesi ve çocuk oyun parkların kamera konulmasını istiyoruz. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim" yazılı bir dilekçe hazırlayarak, Belediye Başkanı İsmail Işık'a teslim etti.

 

10 PARKA GÜVENLİK KAMERASI KURULDU

 

Biga Belediyesi tarafından 'Gözümüz çocuklarımızın üzerinde' sloganıyla başlatılan proje kapsamında 3 ay içinde ilçe merkezinde bulunan 55 parktan 10 tanesine belediye ekipleri tarafından güvenlik kamerası sistemi kuruldu. Kalan 45 parka ise güvenlik kamerası kurulması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, parklara kurulan güvenlik kameraları çalışmalarını anlatmak için kendisine parklara kamera kurulması yönünde talepte bulunan Ayça Ceviz ve Bigalı ailelerle bir araya geldi. Parklara kurulan güvenlik kameralarının son durumu hakkında ailelere bilgi veren Başkan Işık, şunları söyledi:

 

"Gözümüz çocuklarımızın üzerinde. Bütün parklarımızı kameralarla izleyerek daha güvenli hale getireceğiz. Çocuklarımız geleceğimiz. Dünya bize miras kalmadı. Biz dünyayı Ayça’dan, İpek’ten ve tüm çocuklarımızdan ödünç aldık. Onlara daha güvenli bir dünya bırakabilmek için, onların daha sağlıklı yetişmelerini sağlamak için parklarımızın daha güvenli olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Onların hiç korkmadan, çekinmeden oyun oynayabilmelerini istiyoruz. Ailelerin de içleri rahat olsun istiyoruz. Şu ana kadar 55 parkımızı baştan aşağı yeniledik ve yeni parklar açtık. Bu parklarımızın şu anda 10 tanesinde kamera sistemimiz çalışıyor. Ayça Ceviz'de Dumlupınar İlkokulu'na gidiyor. Kendisi bize verdiği dilekçede; 'Biz çocuklara karşı her türlü kötü davranışın önüne geçilebilmesi için okul bahçemize ve parklara kamera konulmasını istiyoruz' demişti. Ayça'nın ve ailelerin yoğun isteklerini de dikkate alarak çalışmalara başlamıştık. İnşallah bu kamera sistemini bütün parklarımıza yaygınlaştıracağız."

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
89 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın