• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 13° 9°
İSMETPAŞA’ DA TAPULAR DAĞITILDI

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde İsmetpaşa Mahallesi Eski Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen kentsel yenileme çalışmasıyla yapımı tamamlanan Bayar Premium Konutları’ndaki hak sahiplerine tapuları teslim edildi.

 

Tapu teslimi törenine Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Kale Bayar İnşaat Şirketi sahibi Mustafa Bayar ve hak sahipleri katılım gösterdi. Törende konuşan Başkan Gökhan, “Biz kentsel dönüşüm kavramını kendi yerelinde, yerel yönetim ve vatandaş ile birlikte yapılmasını, ayrıca da vatandaşın mağdur edilmeden yapılmasını ön planda tuttuk. Bu nedenle de her yere TOKİ girdi ama Çanakkale’ye girmedi. Biz de burada yıllarca yaşamış, hatta evlerde oturan ve aşağıdaki dükkanların kirası ile geçinen insanlar vardı. Şimdi bu insanlara al parayı çık dışarı diyemeyiz. O binanın değeri de ne kadar eder ki. Aynı durum Sosyal Konutlar için de geçerli. Umarız kısa bir sürede orayı da çözeceğiz” dedi.

 

Kentsel dönüşümü kentin tümünde hak sahipleri ile birlikte yaptıklarını ifade eden Başkan Gökhan, “Diğer mahallelerde de aynı şeyleri yapıyoruz. İşte Barbaros Mahallesi’ni görüyoruz, güzel bir dönüşüm oluyor. Burada da bütün hak sahipleri ile oturup konuştuk, hepsi ile bire bir görüştük. Sonuçta bir noktaya geldik ve bir imar tadilatı yaptık. Burası sanayi alanıydı ve burayı konut alanına çevirdik. Burası çok güzel bir alandır. Merkeze, pazara, iş merkezlerine yakın bir alan. Dolayısı ile burada yeni bir sosyalleşme ve konut alanı oluşturduk. Bu düşünce ile camiden bu tarafa bu alanı bu şekli ile çözmüş olduk” şeklinde konuştu.

 

Kentsel dönüşüm projelerinin devam edeceğini de vurgulayan Başkan Gökhan, konuşmasının ardından hak sahiplerine tapularını takdim etti. Tören dua okunmasının ardından pilav ikramı ile son buldu.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
135 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın