• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 5°
EĞİTİM VE AKADEMİK DANIŞMANLIK İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Türk Şehitlikleri İmar Vakfı, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Üniversitemiz arasında Eğitim ve Akademik Danışmanlık İşbirliği Protokolü imzalandı.

 

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleşen imza töreninde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Türk Şehitlikleri İmar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Ö. Özyiğit, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AÇASAM Müdürü Doç. Dr. Özkan Keskin, Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Murat Karataş, Türk Şehitlikleri İmar Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

 

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, üç kurum olarak Çanakkale’deki Şehitlikler, diğer ilişkili değerli eserlerin planlanması ve imar edilmesi anlamında eğitim ve akademik danışmanlık işbirliği protokolü imzaladıklarını belirterek; “Tarihi Alan Başkanlığı ile Üniversitemizin zaten çok yakın ilişkileri ve ortak çok sayıda çalışması var. Yine ÇOMÜ’ye bağlı Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi ile hocalarımız Tarihi Alan Başkanlığı ile çok yakın çalışıyorlar. Türk Şehitlikleri İmar Vakfı’nın uzun yıllardır bu işleri takip etme vefakârlığını göstermiş olmaları çok değerli bir durum. Bu bağlamda birlikte çalışacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. 

 

Türk Şehitlikleri İmar Vakfı’nın Cumhuriyet döneminde, devletin parasının ve imkânlarının hiç olmadığı bir zamanda, Atatürk’ün emri ile 1926 yılında kurulduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Ö. Özyiğit, “Yüzyıllar geçse de geçmişimize sahip çıkmak bizim vazifemiz. Bu bizim geleceğimiz için de çok önemli” dedi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
146 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın