• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9°
DEVE GÜREŞLERİNİN GELİRİ AFRİN'DEKİ MEHMETÇİĞE BAĞIŞLANACAK

Çanakkale'nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Belde Belediyesi tarafından bu yıl 28'inci kez düzenlenen geleneksel deve güreşlerinde elde edilecek gelir, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe bağışlanacak.

 

Umurbey Belediyesi tarafından bu yıl 28'inci kez Umurbey Geleneksel deve güreşleri düzenlendi. Marmara ve Ege bölgesinden 100’e yakın devenin güreş mücadelesi ilgi ile izlendi. Güreş esnasında bazı develerin tel örgülerin arkasında güreşleri izleyen seyircilerin üzerine doğru yönelmesi heyecan yarattı.

 

Umurbey Belediye Başkanı AK Partili Sami Yavaş, geleneksel hale getirdikleri güreşleri 28'inci kez gerçekleştirdiklerini söyledi. Beldelerindeki geleneksel etkinlikleri devam ettirme gayretinde olduklarını belirten Sami Yavaş, "Bugün bu deve güreşinde kazanılan gelirlerin hepsini Suriye'nin Afrin bölgesinde operasyonda bulunan Mehmetçiğimize yardım olarak gitmesine vesile olmak için buradayız"

 

Güreşlerde dereceye giren deve sahiplerine, Belediye Başkanı Sami Yavaş tarafından Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Jandarma Komutanlığı, Muhtarlık ve Tertip Komitesi kupaları takdim edildi.

 

Öte yandan, 28'inci Geleneksel Umurbey Deve Güreşleri'nden elde edilecek olan gelir, TSK tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçiğe bağışlanacak.

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
154 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın