• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 9°
ÇOCUK KÜLTÜR EVİ EN FİLMSEVER ÜYESİNİ BELİRLEDİ…

Çocukları farklı disiplinlerden atölye programları ve etkinliklerle bir araya getiren Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi 2016 yılının Kasım ayından bu yana yürütülen Film Günleri etkinliğine en çok katılım gösteren üyesini belirledi.

 

34 haftadır film okuma atölyesi şeklinde devam eden ve çocuklarla film izlenip ardından birlikte bu filmin yorumlandığı, ana karakter-hikaye-olay örgüsünün incelendiği ve eleştirisinin yapıldığı etkinliğe 26 hafta katılan Baran Yavuz Çocuk Kültür Evi'nin en filmsever üyesi seçildi.

 

Çanakkale Koleji 5 sınıf öğrencisi Baran Yavuz Film Günleri etkinliğine film izlemeyi sevdiği ve daha önce izlemediği filmler izleneceği için katılmaya karar verdiğini, etkinlik sürecinde izlediği ilk filmin ise "Komşum Tottoro" olduğunu belirtti. En sevdiği yönetmenlerin Çocuk Kültür Evi'nde tanıyıp sevdiği Hayao Miyazaki ve Tim Burton olduğunu, etkinlik boyunca en etkilendiği filmin ise Hayao Miyazaki'nin "Aşırıcılar" isimli filmi olduğunu söyledi. Etkinlik sürecinde filmin ardından yapılan soru cevap kısmından keyif aldığını belirten Baran Yavuz sözlerini "Tüm arkadaşlarımın film günlerine gelmesini tavsiye ederim." diyerek bitirdi.

 

Baran Yavuz'a Çocuk Kültür Evi personeli tarafından en sevdiği yönetmen olan Hayao Miyazaki'nin "Ruhların Kaçışı" filmi hediye edildi.

 

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
151 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın