• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 34° 23°
SİİRT'TEN 174 ÖĞRENCİ ÇANAKKALE'YE GELDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Siirt'ten Çanakkale'ye gelen 174 öğrenci, Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki şehitlikler ile kentin tarihi ve ören yerlerini gezdi.

 

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Siirt'ten Çanakkale'ye gelen 174 öğrenci Çanakkale Vali Yardımcı Vekili ve Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz ile Çanakkaleli öğrenciler tarafından Çanakkale Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Siirtli öğrencilere Çanakkale programında Siirt Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş da eşlik etti. Öğrenciler, Troia Ören Yeri, Çanakkale Evlatları İnteraktif Deneyim Sergisi, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alanında Şehitler Abidesi'ni, 57'nci Alay Piyade Şehitliği, Kocaseyit'in Anıtı'nı, Şahindere Şehitliği, Conk Bayırı, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ve Çanakkale'yi gezdi.

 

Eceabat Gençlik Konukevi'nde öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Orhan Tavlı, öğrencilerle Eceabat Belediyesi sosyal tesislerinde Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Tiyatro grubunun 'Çanakkale Ruhu' konulu tiyatro gösterimini izledi. Vali Orhan Tavlı, boğaz turu gezisi yapan öğrencileri, Çanakkale'de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

 

İçişleri Bakanlığı, 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen 'Biz Anadoluyuz Projesi' kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş altı 50 bin katılımcı ile ülkenin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlayarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılmasını hedefliyor.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      103 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın