• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 28° 18°
ÇANAKKALE BELEDİYESİ'NİN YENİ ARAÇLARI TANITILDI

 

Çanakkale Belediyesi araç filosuna katılan yeni araçlar, Belediye Atölyesi'nde düzenlenen törenle tanıtıldı.

 

Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Belediye Başkan yardımcıları Rebiye Ünüvar, Özleyiş Çetin ve Ali Sürücü, birim müdürleri ile belediye personeli, araç filosuna katılan yeni araçlar için Belediyesi Atölyesi'nde düzenlenen törene katıldı. Başkan Gökhan, belediye araç filosuna yeni katılan dozer, asfalt silindiri, pikap, kar küreme bıçağı ve tuz serme araçlarını tanıttı.

 

Açıklama yapan Gökhan, "Birkaç bilgi sunmak istiyorum. Bir dozerimiz var. Bu çok önemli bir araç. Daha önce 40 yaşında bir dozerimiz vardı. Sürekli olarak tamire gidiyordu. Tamirden geldikten kısa bir süre sonra tekrar bozularak tamire gönderilmek zorunda kalınıyordu. Bunun yanında bir de iş kaybımız oluyordu. Dozer orada kalıyor ve işler aksıyordu. Yeni aracımız 1 milyon 463 bin liraya mal oldu. Aracımızı Devlet Malzeme Ofisi'nden aldık. Bunun yanında bir silindir ve çift kabinli bir pikabımız oldu. Asfalt silindirimiz 268 bin liraya mal oldu. 4X4 pikabımız da 86 bin 600 lira bedelle belediyemize kazandırılmış oldu. Başka bir önemli konu da, kışın karda gerekli olan araçlarımızı aldık. Bunların içinden bir tanesi de kamyon tuz sericisi. Artık tuzu elle kürekle değil, otomatik olarak sereceğiz. Artık iş ve zaman kaybı da olmayacak. Bu araçlarımız kamyonların arkasında otomatik olarak tuz serme işlemini yapacaklar" dedi.

 

Yeni araçlarla birlikte kış koşullarına karşı gerekli hazırlıkların tamamlandığını belirten Başkan Gökhan, "Kamyon tuz sericilerimizin yanında kar bıçaklarımızı da yeniledik. Bunlar da kamyonların önünde kar küremek amacı ile kullanılacak. Yine kısa mesafelerde, fonksiyonlu alanlarda kullanılmak üzere römorklu tuz sericilerimizi aldık. Bu kar ekipmanlarını da 234 milyon gibi bir bedelle aldık. Böylelikle kar yağışına hazır hale geldik. Karın yağması önemli bir şey. Yeter ki karla mücadele etmesini öğrenelim. Çünkü kar, özellikle toprak ve barajlar için çok faydalı. Dolayısı ile kar yağmasını istemeliyiz. Kar yağışına karşı da biz de tedbirlerimizi alıyoruz ki, bu sıkıntılı süreci kısa bir sürede atlatalım. Bu nedenle biz de hazırlıklarımızı tamamlıyoruz" diye konuştu.

 

Başkan Gökhan'ın konuşmasının ardından Belediye araç filosuna katılan yeni araçlar için dua okundu. Tören pilav ikramıyla sona erdi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
116 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam343
Toplam Ziyaret3538555