• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 34° 23°
BOSNA HERSEKLİ ÖĞRENCİLER AYVACIK'TA

Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi'nde tarihi ören yerleri gezen Bosna Hersekli öğrenciler, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin'i ziyaret etti.

 

Gestaş sponsorluğunda, Çanakkale ve Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki Şehitlikleri gezmek için kente gelen Bosna Hersekli 15 kişilik öğrenci grubu, Ayvacık İlçesini gezdi. Ayvacık başta olmak üzere Behramkale Köyü ile Assos Antik kentini gezen öğrenciler, buradaki temaslarının ardından Ayvacık Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Ünal Şahin'le bir araya geldi. Başkan Mehmet Ünal Şahin, Çanakkale Valiliği ile Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. tarafından düzenlenen ortak proje kapsamında Çanakkale'ye gelen Bosna Bosna Hersekli öğrencileri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

Ayvacık'ın doğal güzellikleri, taş evleri, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarının yaşandığı bir ilçe olduğunu belirten Başkan Şahin, "İlçemiz tanınırlık bakımından ülkemizde ve dünyada ün yapmış, 16 yüzyıl başlarında yerleşimin başladığı bu topraklarda, dünyanın ilk felsefe okulunun kurulduğu, yüzyıllar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapıldığı bilinmektedir. 'Organik Kültürler Diyarı' olarak hafızalara kazınan İlçemiz, sahip olduğu harika kumsallarıyla, doğal güzelliklerini yitirmemiş, günümüze kadar gelmiş güzide bir kenttir" dedi.

 

Ziyaret Başkan Şahin'in, Bosna Hersekli öğrencilere ilçeye özgü hediye paketlerini takdim etmesiyle sona erdi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      148 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın