• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9° 7°
DUR YOLCU PROJESİ YER ARAYIŞINDA

Üreten ve kent için bir marka oluşturmayı hedefleyen 30 Çanakkaleli kadının bir araya gelerek başlattığı ‘Dur Yolcu Projesi’ çalışmalarına hızla devam ediyor. Proje için uygun bir yer arayışı ise devam ediyor.

Çanakkaleli kadınların ürünlerini “Dur Yolcu” markası altında aynı çatıda toplayacak olan proje, Çanakkale’nin yerel ürünlerinin de tanıtımını sağlayacak. Kadın ve istihdam noktasında önemli bir noktada olan proje Çanakkale Turizmine de katkı sunuyor. Her geçen gün Türkiye ve Dünyanın dikkatini çeken Çanakkale’nin marka değerine katkı sağlayacak projede kadın emeğinin ne kadar anlamlı olduğunun da altı çiziliyor.

Dur Yolcu Projesi için her türlü aşama hızla aşılmaya devam ediyor. Ancak proje için henüz uygun bir yer bulunamadı. Dur Yolcu Projesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Koordinatörü Şebnem Kumtepe gazetemize yaptığı açıklamada;  “Dur Yolcu Projemizin çalışmaları hızla devam ediyor.  Dernek üyeleri tarafından iktisadi teşebbüsümüz kuruldu. Şu aralar internet sitemiz için çalışmalarımıza hız kazandırdık. Ürünleri toplayıp veri tabanımızı oluşturuyoruz. Markalaşma talebinde de bulunduk. Bizim projemizin oluşum amacına uygun bir yer için Valilik ve Belediye’den cevap bekliyoruz” dedi.

Dilek Akşen-Çanakkale Gündem Gazetesi

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      213 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın