• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9° 7°
GERİCİLİĞE, CEHALETE VE YOBAZLIKLA MÜCADELESİ GÜNÜMÜZE IŞIK TUTMAYA DEVAM ETMEKTEDİR

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ölümünün 8. Yılında anma mesajı yayımladı. Mesajda “Ömrünün sonuna dek mücadelesini sürdüren SAYLAN’ın gericiliğe, cehalete ve yobazlıkla mücadelesi günümüze ışık tutmaya devam etmektedir” denildi.

 

 

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu Basın Açıklaması

 

AKP ve paralelci cemaatin Ergenekon operasyonları sırasında sahte belgelerle hedef gösterdiği, yandaş medyanın çirkin manşetlerle saldırdığı ve sabahın erken saatlerinde hasta yatağında evinin arandığı cesur yürekli Türkan SAYLAN, 8 yıl önce bugün hayata veda etmişti.


Gericiliğe karşı aydınlanma mücadelesi veren ve bir tıp doktoru olan Türkan Saylan, aynı zamanda Cüzzamla Savaş Derneği ve Vakfı’nın kurucusudur.

Özellikle kız çocuklarının okutulması için kampanyalar düzenleyen SAYLAN, toplumun en saygın sivil toplum kuruluşlarından ÇYDD’nin kurucusuydu.

1989’da devrim yasalarını, Cumhuriyet’i ve Laik düzeni koruyup geliştirmek amacıyla kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD) genel başkanlığını hayatını kaybettiği güne kadar sürdürmüştür.

Hayatının her döneminde aydınlanmacı, Laik ve ilerici kimliğinden, gericilerin düşmanca hedefinde yer almasına rağmen hiç ödün vermemiştir.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak ölümünün 8. Yılında “Aydınlanma savaşçısı” Türkan SAYLAN’ı saygıyla anıyoruz…

Ömrünün sonuna dek mücadelesini sürdüren SAYLAN’ın gericiliğe, cehalete ve yobazlıkla mücadelesi günümüze ışık tutmaya devam etmektedir.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      213 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın