• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 9°
“ÇANAKKALE KENT KONSEYİ ÖRNEK MODELDİR”

Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi genel kurulu mahalle meclisi çalışma ofisinde toplandı. Genel kurul’da Çanakkale Kent Konseyi’nin tematik ve mahalle meclisleri ile Türkiye’de örnek model olduğu belirtildi.

 

Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi Genel Kurul toplantısı mahalle meclisi çalışma ofisinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da faaliyet raporu hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu üyesi Çiğdem Korkmaz; “Yönetilenlerin yönetim sürecinde etkin olması gerektiği düşüncesi, günümüzde mahalle meclislerini daha önemli hale getirmiştir. Mahalle meclisleri halkın katılımını sağlamak konusunda çok önemli bir görev üstlenmektedir. Bu nedenle halkın katılımının arttırılması için mahalle meclislerine daha fazla önem verilmesi ve katılımın teşvik edilmesi gereği ortaya çıkmıştır. Yerelde halkın katılım sağlayabileceği ve söz sahibi olabileceği ortamların oluşturulması gerekmektedir. Çanakkale Kent Konseyi ve mahalle meclislerinin halkın yönetime katılmasına ön ayak olduğu ve yerelde halkın ihtiyaçlarını daha etkin olarak karşıladığı görülmektedir. Çanakkale Kent Konseyi ve meclisleri dönemsel olarak çalışmalarını artırmakta, mahalle meclislerinden beklenen aktif katılım, kent kararlarında etkililik, mahalle sorunları çözümü konusunda çalışma yapma yönleri ile güçlüdür. Çanakkale Kent Konseyi ve meclisleri faaliyet ve aktivite anlamında Türkiye genelinde 200’den fazla olan kent konseylerinin yapılarından çok daha güçlü olduğunu görmekteyiz. Çanakkale Kent Konseyi ve mahalle meclisleri Türkiye için iyi bir örnek modeldir” dedi.

 

Genel kurul katılımcıların görüş ve önerilerini sunmalarının ardından sona erdi. 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      241 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın