• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA ‘2018 TROİA YILI’ ZİYARETİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, 2018 yılının T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde “Troia Yılı” olarak ilan edilmesi konusundaki lobicilik faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor.

Turizm sektörünü canlandırmak amacıyla dünya ölçeğinde uluslararası bilinirliğiyle ikinci sırada yer alan Troia ‘nın UNESCO nezdinde Dünya Miras Listesine alınmasının 20. Yılı olan 2018’in“Troia Yılı” ilan edilerek ülkemizin tanıtım teması olarak desteklenmesi amacıylaÇTSO öncülüğünde yapılacak çalışmalarla ilgili temaslarda bulunmak üzere bir heyet Ankara’ya gitti.

ÇTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mustafa Kansu ile Bulgaristan Sofya’da düzenlenen INT. TOURIST EXHIBITION HOLIDAY & SPA EXPOTurizm fuarında bulunan Meclis Üyeleri Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı randevusu için aynı gün karayoluyla Ankara’ya geçerek, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy ve Turizm Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal’ımakamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette 2018 yılının Kültür ve Turizm Bakanlığımızın öncülüğünde “Troia Yılı” ilan edilmesi için planlanan çalışmalar hakkında bilgi verilerek yetkililerden destek talep edildi.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      201 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın