• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 9° 7°
CHP'Lİ MUHARREM ERKEK GENÇ İŞADAMLARINA KONUŞTU

  CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek, aynı komisyonun üyesi CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ile birlikte, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara şubesinin düzenlemiş olduğu Anayasa Değişikliği ve Referandum konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

            Panelde Erkek, AKP'nin getirmiş olduğu başkanlık sistemi teklifinin, tek adamlığa yol açacağını ve rejim değişikliğine neden olacağını vurguladıktan sonra, demokrasinin temel ilkesi olan kuvvetler ayrımının yok edilmek, yasama ve yargının Cumhurbaşkanı ismiyle anılan başkanın kontrolüne verilmek istendiğini anlattı. Getirilmek istenen sistemin, hiçbir demokratik sistemle bağdaşmadığını da kaydeden Erkek, böyle bir sistemin en çok ekonomiyi olumsuz etkileyeceğinin, yabancı yatırımcının hiçbir denge denetim mekanizması olmayan ve bir ülkeyi tercih etmeyeceğinin altını çizdi. Ekonomik istikrarla demokrasinin birbirine sıkı sıkıya bağlı olduğunu vurgulayan Milletvekili, dünyanın gelişmiş ve ekonomisi iyi durumda olan ülkelerinin çoğunun parlamenter sistemle yönetilmesinin tesadüf olmadığını sözlerine ekledi.

            Konuşmasında ekonominin iflas ettiğini belirten Muharrem Erkek; "işsizlik zirve yapmış, Dolar ve Avro tarihi zirvede, enflasyon çeşitli oyunlarla gizlenmeye çalışıyor, esnaf perişan, memurun, işçinin, emeklinin ve dar gelirlinin parası pul olmuş durumda. Bir siyasi iktidarın öncelikli görevi bunları nasıl düzeltiriz ve sorunlara nasıl çare buluruz diye düşünmekken, bizimkiler başkanlık derdinde" dedi. "Ekonomimiz için Hayır'lısı olsun" diyen Erkek'e panelin sonunda plaket takdim edildi.  

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      184 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın