• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
BİGA’NIN ŞANSLI ÇOCUKLARI

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın ‘eğitimine destek olunmuş Biga’ hedefi kapsamında önce Biga Ortaokulu’na ve ardından geçtiğimiz Ocak ayında Alişdede Bilgi Evi’nde fen laboratuarı hazırlandı. İlk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilerin kullanabileceği fen laboratuarı, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler kapsamında okulların da kullanımına açıldı.

Biga Belediyesi Bilgi Evleri öğrencilerinin kullanmaya başladığı laboratuarın ilk ziyaretçileri Tevfik Emin Başarır İlkokulu’ndan oldu. Okul öğretmenlerinden Mehmet Can’ın gözetiminde 32 öğrenci Alişdede Bilgi Evi’ne giderek Bilim Dünyası Laboratuvarı’nda 5 ana konuda deneyler yaptılar.

Biga Belediyesi Bilgi Evleri Fen Bilgisi öğretmeni Elif Yalçın’ın gözetmenliğinde gerçekleşen derste model üzerinde vücudu tanıma, maddenin ölçülebilir özellikleri ve hacim ölçülmesi çalışması, basit elektrik devresi deneyi, dünya modeli üzerinde dünyamızı tanıma ve mikroskopla hayvan hücrelerini inceleme çalışmaları yapıldı. 3 adet mikroskop ile dönüşümlü olarak hücreyi inceleyen öğrenciler, gördükleri karşısında heyecanlandılar.

Biga Belediyesi Alişdede Bilgi Evi Bilim Dünyası laboratuarı, tüm okulların kullanımına açık olmaya devam edecek. Kullanmak isteyen okullar, uygun gün için randevu alacaklar. Randevu için Biga Belediyesi Kültür Müdürlüğü ile iletişime geçilecek.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      187 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın