• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
“YA BAŞKANLIK YA PİŞMANLIK”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ ‘Çanakkale AK  Bülten 2. Sayısında yayınlanan yazım” diyerek sosyal medya hesabından takipçilerine paylaştığı yazısında “ Ya başkanlık, ya pişmanlık” dedi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ sosyal medya hesabından AK Bülten’de yer alan yazısını paylaştığı. Karadağ  şöyle dedi; “Uzun süredir Başkanlık tartışmaları ülkemizin gündemi meşgul ediyor,aslında her gelen iktidar bu konuyu bir şekilde gündeme getirdi,fakat iktidarda en uzun süre kalan ve girdiği her seçimi kazanan partimiz Adalet ve Kalkınma Partisi bu konuyu en güçlü şekilde gündeme getiren iktidar oldu. Biz bu konuda ısrarlıyız ve Başkanlık sisteminin ülkemiz yönetimi açısından en uygun biçim olduğunu düşünüyoruz.

Başkanlık sistemindeki amaç Türkiye’nin asla bir daha ne darbelerle, ne koalisyonlarla nede terörle karanlık günlere dönmemesi. Bunun aksine 2023-2071 hedeflerine emin adımlarla ulaşması, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alması, İslam coğrafyasının tek lideri, mazlum milletlerin hamisi olmasını sağlamaktır. Bu sebeple başkanlık sistemini savunmak Büyük Türkiye hayal eden her kesimin vatandaşlık görevidir. Anaysa Profesörü Sn. Burhan Kuzu’nun dediği gibi, “Ya başkanlık, ya pişmanlık.” Büyük Türkiye’yi istemeyen, halkın iradesi yerine patronlarının taleplerini dikkate alan kesimlerin tamamı düşmanımızdır. Biz parti olarak El birliğiyle başkanlık sistemini getirmek için çalışalım, sokak sokak anlatalım. Milletimizde bu konunun detaylarını öğrenirse emin olun başkanlık sistemi daha sağlıklı bir şekilde uygulamaya konulacaktır.

Üst akıl ya da Birleşmiş Milletler'e yani dünyaya yön veren 5’li çetenin her söylemini emir kabul edip “Evet” diyen Türkiye’ye yerine, “biz de varız ve bu düzeni yıkacağız” haykırışında bulunan bir Türkiye var karşımızda. İsrail, İran, ABD, Rusya ve kiralık katillerinin şizofrenik hayallerine karşı ümmetin selametini savunan, stratejiler üreten Türkiye de yaşıyoruz. Bu gurur dolu duruşumuzu, siyasi istikrar ve milli liderimize borçluyuz.

Önümüzdeki günlerde partimizin başkanlık sistemi ile ilgili teklifi parlamentomuza gelecektir. Parti hukukçularımız Ülkemize en uygun başkanlık şekli için uzun süredir yaptıkları çalışmaları tamamlayıp meclisimize sunacaklar.Yazının başında da dediğim gibi Ya Başkanlık Ya Pişmanlık…”

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      322 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın