• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
CHP MİLLETVEKİLİ ERKEK’TEN MECLİS CANLI YAYINI

CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek Anayaso Komisyonu görüşmelerini sosyal medyadan takipçilerine dakika dakika aktarıyor.

CHP Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek komisyonda takipçilerini bilgilendirmek için üst üste yaptığı üç paylaşımda şöyle dedi;

Amaçları Milli İradeyi Kısıtlamak, Milletin Sesini Kısmak! 
Anayasa Komisyonu'nda CHP'li milletvekillerini konuşturmamak, halkın sesini kısmaya çalışmaktır. Anayasalar, ülkede yaşayan her kişiyi ilgilendirir. Her görüş dile getirilmelidir. Bu demokratik tavırdır. Biz herbir yurttaşımız adına hakkımızı savunmaya devam edeceğiz.

Kapalı Kapılar Ardında Görüştürmek İstiyorlar

Anayasa Komisyonu'nda tek adamlık provası yapmak istiyorlar. Buna izin vermeyiz! Komisyon görüşmelerinin canlı yayınlanmasına ilişkin önergemiz AKP'lilerin oylarıyla reddedildi. Kapı arkasında pazarlıkla hazırlanan anayasa teklifini, kapalı kapılar ardında görüştürmek istiyorlar. Ama biz sesimizi duyuracağız!

Herkesin Görüşmeleri Bilme Hakkı Vardır

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve milletin huzurunda tüm görüşmelerin gerçekleşmesi için TRT 3'ün Anayasa Komisyonu görüşmelerini canlı yayınlaması için şimdi Komisyona bir önerge verdik. Önergemiz görüşülüyor. Anayasa değişikliği üstelik mevcut teklifteki gibi rejim değişikliğini getiriyorsa görüşmeler halktan gizlenemez. Herkesin görüşmeleri bilme hakkı vardır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      299 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın