• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 16° 7°
YENİ YIL HEDİYELERİNİ KENDİLERİ ÜRETTİLER

Özel Biga Belediyesi Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi'nin minik öğrencileri, etkinlik dersinde Atatürk Kültür Merkezi seramik atölyesini ziyaret ettiler. Seramik öğreticisi Nagihan Türker öğrencilerle tek tek ilgilenirken, miniklerin keyifli halleri dikkat çekti.

40 minik öğrenci, 3 grup sorumlusu, 3 yardımcı personel, 1 origami öğretmeni ve okul müdürü Fatma Nur Ergün gözetiminde Özel Biga Belediyesi Hamdi Gençoğlu Kreş ve Gündüz Bakımevi'nden Atatürk Kültür Merkezi'ne yolculuk yaptılar. Yolculuğun ardından Atatürk Kültür Merkezi önünde öğretmenlerinin gözetiminde sırayla binaya giriş yaptılar. Minikleri, Seramik öğreticisi Nagihan Türker ve Atatürk Kültür Merkezi Müdürü Türker Pazarcık karşıladılar. İkinci kata merdivenlerden çıkan minikler, takı tasarım atölyesi ve spor atölyesi önünden geçerek seramik atölyesine ulaştılar ve eğlenceli uygulama dersi başladı.

Minikler'in ellerinden çocuklar, yıldızlar, arabalar, meleklerden oluşan çok sayıda figür ortaya çıktı. Bu figürler, fırınlandıktan sonra boyamaları için miniklere verilecek. Minikler ise yeni yıl hediyesi olarak ailelerine verecekler.

Yorucu ama eğlenceli etkinliğin sonunda minikler Atatürk Kültür Merkezi'nden ayrıldılar. Miniklerin ayrılmasıyla birlikte etkinlikle ilgili bilgi veren Atatürk Kültür Merkezi Müdürü Türker Pazarcık; "Atatürk Kültür Merkezi'miz Biga'mız için muazzam bir merkez. 17 farklı atölyemiz var. Bu atölyelerde haftalık 829 hemşehrimiz tarafından ürünler üretiliyor. Cumartesi günleri de atölyelerimiz halkımızın kullanımına açık. Hafta sonları ise konferans salonumuzda ciddi etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Salonumuzda çoğu etkinliğimizde boş koltuk kalmıyor. Bunlar bizi bu mutlu eden durumlar. Belediyemizin kreş öğrencilerini ağırladık bugün. Onlar için farklı bir etkinlik oldu. Uygulamalı etkinlikler önemlidir. Biz diğer anaokulları ve kreşlerimizi de Atatürk Kültür Merkezi'mizde ağırlayabiliriz. Tüm Bigalıları da Atatürk Kültür Merkezi atölyelerini ziyaret etmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      273 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın