• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ’NE YENİ LOGO

Çanakkale Savaşlarının eserlerinin sergilendiği Çanakkale Gezici Müzesi, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü logosuyla gezecek.

 

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Murat Dereli yaptığı yazılı açıklamada, "Çanakkale Zaferi'nin, Çanakkale ruhunun daha iyi anlaşılmasının, yadedilmesinin ve gençlerimizin ruhunda iz bırakmasının değeri her gün daha iyi anlaşılıyor. Ahmet Uslu'nun kendi imkanlarıyla sürdürmekte zorlandığı bu büyük işi artık kurum olarak biz üstlendik. Bundan böyle Gezici Müze artık bizim logomuz altında gezecek ve bizler bundan şeref duyacağız" dedi.

 

Çanakkale Gezici Müzenin giydirme çalışmaları yürütüldüğünü, araç giydirildikten sonra 5-6 Aralık tarihlerinde yola çıkacağını vurgulayan Dereli, "Medya Buluşması etkinliğinde bir aksilik olmazsa Tır'ın startını Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç verecekler. Biz de orada olacağız. Bu bir başlangıç, sükseli bir başlangıç oldu. Projelerimizi tek tek uygulamaya devam edeceğiz. Bütün mesaimiz Çanakkale için" dedi. Çanakkale Gezici Müzesinin, belirlenen güzergahı tamamladıktan sonra 18 Mart 2015'te Çanakkale'de olması planlanıyor. Çanakkale Gezici Müzesi, 30 Haziran 2015 tarihine kadar T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon logosunu taşıyacak. 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      607 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın