• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ECEABAT'A GAZİ EVİ

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve Eceabat Kaymakamlığı Gençlik Merkezi olarak kullanılan bina yıkılarak yerine Gazi Evi inşa edilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Çanakkale İl Müdürü Ersin Fırat, daha önce Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile Eceabat Kaymakamlığı Gençlik Merkezi olarak hizmet veren binanın yıkılacağını ve 5,5 milyon lira maliyetle Gazi Evi inşa edileceğini söyledi.

 

Bakanlığın, bölgeyi ve projeyi önemsediğini belirten Fırat, binanın eğitim ve sosyal tesis olarak hizmet vereceğini belirtti. Projenin ihale aşamasında olduğunu kaydeden Fırat, "Türkiye'deki diğer illerimizdeki vatandaşlarımız, çocuklarımız, öğrencilerimizin, Eceabat ilçesinde bulunan şehitlikleri ziyaretlerinden sonra kalabilecekleri yer sorununu çözmek, aynı zamanda bakanlığımızın hizmet içi seminerlerini bu hizmet binasında yapılmasının planlıyoruz. Kısa sürede temel atma çalışmalarına başlanacak" dedi.

 

Eceabat Belediye Başkanı Kemal Dokuz ise bölgenin önemli bir tarihi dokuya sahip olduğunu hatırlatarak, "Hem geçmişte hem de yakın zamandaki terör olaylarında şehit olan insanlarımızın yakınlarının da destanın yazıldığı bu toprakları bilmesi ve burada rahat bir şekilde kalabilmesi için yapılacak tesis şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu. Gazi Evi, yaklaşık bin 900 metrekare alanda 5 katlı inşa edilecek. 5 bin metrekare kullanım alanı olacak tesiste, konferans, tiyatro ve çalıştay salonları ile çok amaçlı uğraş odaları, küçük müze ve 140 kişinin konaklamasına imkan sağlayacak bölümler bulunacak. -

  
516 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın