• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ÇANAKKALE’Yİ GÖRMEK…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetler Merkezi, Kocaeli Üniversitesi'nde eğitim gören 40 genci Çanakkale'ye götürdü.

Çanakkale Şehitliği'ni rehber eşliğinde gezen üniversiteliler, bir tarihin yeniden yazıldığı topraklarda; vatanın hangi şartlarda kazanıldığını bir kez daha görme fırsatı yakaladı.

 

Geziye Kocaeli Üniversitesi'nin çeşitli fakültelerinde eğitim gören 40 öğrenci katıldı. Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi aracılığıyla Çanakkale'ye giden öğrenciler için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir de otobüs tahsis etti. Öğrenciler Çanakkale'de ilk olarak şehitliği gezdi. Rehber eşliğinde bölgeyi gezen öğrenciler Çanakkale Savaşı ile ilgili detaylı bilgi edindi.

 

Çanakkale'yi geçilmez kılan şehitlerimizi ziyaret eden gençler, vatanın hangi ve zor şartlarda kazanıldığını bir kez daha yerinde görme fırsatı yakaladı. Gençler bir tarihin yeniden yazıldığı topraklarda olmanın gururunu yaşadıklarını kaydetti. Şehitliğin ardından müzeyi de gezen gençler gezi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi'ne teşekkür etti.

  
625 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın