• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ORTAK AKIL TOPLULUĞU DERNEK OLDU

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrenci topluluklarından birisi olan Ortak Akıl Topluluğu, dernek kurdu. Ortak Akıl Derneği merkez binası, törenle hizmete girdi.

 

ÇOMÜ'nün etkin öğrenci topluluklarından birisi olan Ortak Akıl Topluluğu, dernek kurdu. Ortak Akıl Derneği adıyla faaliyetlerini sürdürecek olan topluluğun merkez binası, törenle açıldı. Yalı caddesi üzerinde hizmete girdi. Açılışa, Ak Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, siyasiler, öğretim elemanları ve öğrenciler ile dernek üyeleri katıldı. Açılışta konuşan Ortak Akıl Derneği Başkanı Vural Bulut, "Derneğimiz, milli ve manevi değerler ışığında sosyal sorumluluk bilincini ve dayanışma şuurunu geliştirmek, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması ve tanıtılmasına katkıda bulunmak, insan hak ve hürriyetleri konusunda ortak bir payda da buluşup çalışmalar yapmak amacı ile kurulmuştur. Derneğimiz bu amaç doğrultusunda diğer dernek yada kuruluşlarla ortak çalışmalar yaparak, kurs, seminer, konferans, panel, sempozyum gibi eğitim çalışmaları düzenlemeyi amaçlamaktadır. Bundan sonra, 'Kim var?'diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım!'cevabını verici, her ferdi 'benim olmadığım yerde kimse yoktur!'fikrini besleyici bir dava ahlakına kaynak genç nesil olarak hizmet etme amacındayız" dedi.

 

Açılışta konuşan Ak Parti Milletvekili Mehmet Daniş, faaliyetlerinden dolayı dernek başkanı ve üyelerini kutladı. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, üniversitede 200'ün üzerinde öğrenci topluluğu olduğunu, bunların arasından ilk olarak Ortak Akıl Topluluğunun dernekleştiğini belirterek, "Biz gençlerimizin sokaklarda, yumruklarını sıkarak değil, bir masa etrafında konuşarak tartışmalarından yanayız. Günümüzde örgütlenme çok önemli. Bu tür dernekleşme faaliyetlerini her zaman destekliyoruz" dedi. Konuşmaların ardından, dernek binası dualar eşliğinde açıldı. 

  
578 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın