• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ÇANAKKALE'NİN YENİ LOGOSU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının (ÇTSO), Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiyle yürüttüğü "Çanakkale Turizmde Yeni Marka ve Değerlerini Ortaya Çıkartıyor Projesi" kapsamında düzenlenen logo yarışması sonuçlandı. Birinciliği Atilla Akın'ın çalışması kazandı.

 

ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen toplantıda açıklandı. Toplantıda konuşan ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon, bu logonun Çanakkale'nin dünyadaki yeni vitrini olacağını belirterek, "Çanakkale'nin bu logo ile tanıtılmasını sağlayacağız. Çanakkale'deki tüm kurumların bu logoyu sahiplenmesi Odamız adına önemlidir" dedi. Türkiye çapında duyurusu 17 Eylül'de yapılan 'Çanakkale Logo Yarışması'nın Türkiye genelinde büyük ilgi gördüğünü belirten Mildon, "Çanakkale'deki 36 kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşunun temsilcilerinin katıldığı son jüri oylamasında, finale kalan 7 logo çalışması arasından Atilla Akın'ın logo çalışmasının birinci seçildi. Seçilen logonun marka tescili de yapılacak. Projeyi Çanakkale'den bir arkadaşın kazanması bize ayrıca mutluluk verdi" dedi.

 

Çanakkale'nin yeni logosunun tasarlayan Atilla Akın, "Bu logoda tüm değerleri ile Çanakkale'yi anlatmaya çalıştım. Çanakkaleli olarak birinciliği almaktan ayrıca mutluluk duyuyorum. Çanakkale'nin bütün değerlerini içeren bir logo olsun istedim. Çanakkale'yi taşımak gibi bu kadar ağır bir sorumluluğu bu logoya verdiğiniz için teşekkür ederim" dedi. Konuşmaların ardından birinci olan Akın'a, Mildon ve jüri üyeleri tarafından 10 bin liralık birincilik çeki verildi. ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon, Turizm Komitesi'nden Meclis Üyesi Armağan Aydeğer, Genel Sekreter Sema Sandal, Logo Yarışması Komisyon Başkanı ve ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Seyhan Boztepe ile birinciliği alan Atilla Akın katıldı. -

  
630 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın