• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ÇANAKKALE’DE CHP RÜZGARI ESECEK

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde, CHP İlçe Örgütünü ziyaret eden Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, partililerle bir araya gelerek yerel seçim öncesinde istişare toplantısı düzenledi.

 

 

CHP Lapseki İlçe Başkanı Nejdet Turğay, çalışmaların tam gaz devam ettiğini belirterek, ilçede de yerel seçim yarışına layık olan en iyi ismin önümüzdeki günlerde açıklanacağını söyledi. Milletvekili Ali Sarıbaş yerel seçimlere en iyi hazırlanan partinin Chp olduğunu iddia ederek, aday çalışmalarının titizlikle devam ettiğini, Genel Merkezin en doğru kararı vermeye çalışacağını kaydetti. Artık sadece Genel Merkezin ve bazı milletvekillerinin iki dudağı arasındaki isimlerin başa gelmeyeceğini vurgu yapan Sarıbaş, halkı kucaklayabilecek ve geniş bir vizyon sahibi olan kişilerin çeşitli metotlarla adaylığa getirileceğini savundu. Sarıbaş partililere yönelik yaptığı açıklamasında"Türkiye'de bazı şeyler çok hızlı değişiyor. Chp Cumhuriyetin temel ilkelerinden taviz vermeden seçime en iyi hazırlanma gayreti içerisinde olan bir parti. Milletvekillerimiz kendi gayretleriyle kendilerini adaylık sürecine dahil edecek bir pozisyondadır. Artık Ankara'dan iki dudak arasından gelecek isimlerle bu yarış sürdürülemeyecektir. Çanakkale bölgesinde en çok belediye kazanan ve İl genel Meclis Üyesi çıkarabilen bir parti konumunda olacağız" dedi.

 

'Yerel seçimlerde Mhp ve Chp ittifakı olabilir mi?' sorularına da cevap veren Sarıbaş "İstanbul Büyük Şehir Belediyeleri olmak üzere her ilçe ve beldede partimizin ittifak yapması söz konusu olmaz. Bizler iktidara aday bir ana muhalefet partisiyiz. Amacımız Türkiye'de olabildiğince belediye seçimlerini kazanıp Chp bayrağını dikmektir" Şeklinde konuştu.

  
695 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın