• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
SAHTE EZİNE PEYNİRİNE DİKKAT

ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, "Artık Türkiye'de peynir Ezine peyniri diye satılıyor. Ancak Ezine peyniri alırken muhakkak ambalajında EPD etiketi olmasına dikkat edilmeli " dedi.

Çanakkale'de bu yıl ilk defa düzenlenen Expotroia Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı'nda konuşan ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, fuarın gördüğü ilgiden memnun kaldıklarını söyledi. Yıldız, "Biz bu fuara başlarken inanılmaz bir risk aldığımızın farkındaydık. O heyecanla giderken muhteşem bir açılışla başladık. O zaman yüzümüzde gülümseme başladı. Akabinde ziyaretçiler, en sonunda da ülke dışından gelen grupların ziyareti, özellikle Kerkük'ten gelen ziyaretçilerin 12 firmayla iş bağlantısı yapması bence inanılmaz bir olay. Birçok fuarı yıllarca yaparsınız, satış olmaz. Daha ilkinde böyle bir satış yapılması biz organizatörleri ve Çanakkaleli işadamlarını memnun etti. Hiçbir şey kolay kolay maksadına ulaşamaz. Biz de amacımıza ulaştık diyemeyiz. Uzun bir maratondayız. Bu ilk adım. Maraton bittiğinde, fuarı uluslararası boyuta taşıdığımızda, iş hacmini genişlettiğimizde çok daha başarıya ulaşmış oluruz" dedi.

Çanakkale markalaşmada çok ciddi adımların atıldığını da söyleyen Yıldız, "Biz Ezine peynirini çok önceden markalaştırdık. Bunu yanında bakıyorsunuz, İstanbul'da, Ankara'da bir yere gidince, 'Ezine peyniri' var. Tüketici bu konuda dikkatli olmalı. Bizim tenekelerde EPD markası var. Tüketicimiz ambalajına bakmalı. Eğer EPD markası varsa bu Ezine peyniridir. Yine aynı şey domateste var. Gidiyorsunuz İstanbul'da, Ankara'da, Çanakkale domatesi var ama daha bizim domatesimiz çıkmadı. Sera domatesini Çanakkale domatesi diye yiyorsanız, siz ne yediğinizi bilmiyorsunuz, dikkat etmiyorsunuz demektir. O yüzden dikkatli olmakta yarar var" dedi.

  
920 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın