• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ALKIŞLAR GÖRME ENGELLİ ÖĞRENCİLERE

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi'nde, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, Yahya Çavuş Görme Engelliler Okulu öğrencileri, çaldığı enstrümanlar ve söylediği şarkılarla müzik ziyafeti sundu.

Yahya Çavuş Görme Engelliler İlkokulu 6/A Sınıfı öğrencisi Dilhan Karagöz,  engelli arkadaşları adına yaptığı konuşmada, "Bizlere acınacak insanlar olarak bakmayın. Vereceğiniz daha çok manevi destekle bizler de sizler gibi üretken olabiliriz. İşte bugün burada bize güvenerek bu imkanı sunan müdürümüz ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Biz de sizlerle dışlanmadan yaşamak istiyoruz" diye konuştu. Karagöz'ün bu konuşması uzun süre alkışlanırken, salonda duygusal anlar yaşandı.

 

Daha sonra öğrenciler, ilk olarak mini bir tiyatro oyunu sahneledi. Ardından da müzikteki hünerlerini gösterdi. 3/A sınıfı öğrencisi 10 yaşındaki Emirhan Bülbül bateri çaldı. Bir aylık çalışma sonucunda bateri öğrenen Emirhan'ın performansı izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Koro halinde şarkılar söyleyen öğrenciler, birbirinden güzel Türk halk müziği şarkılarını seslendirdi. Kız öğrencilerin çaldığı saz eşliğinde okunan Çanakkale Türküsü de izleyicilerin beğenisini kazandı. 

  
782 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın