• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
ATİKHİSAR ATIKHİSAR OLMAYACAK!

3. Atikhisar Kır Şenliği gerçekleştirildi . Kent Konseyi Çevre Meclisi kolaylaştırıcılığında ve Çevre Platformunun büyük katkılarıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Atikhisar Kır Şenliği “Kaz Dağları Çığlık Atıyor” temasıyla gerçekleştirildi. 

Her gün bir yenisinin haberini aldığımız altın arama faaliyetleri, termik santral çalışmaları gibi doğaya hızlı ve doğrudan veya zaman içinde, dolaylı olarak zarar verebilecek faaliyetlere dikkat çekmek ve en önemlisi Çanakkale’nin yegâne su kaynağı Atikhisar Baraj Gölünün korunması için gerekli duyarlılığı oluşturmak adına gerçekleştirilen etkinlik Çanakkale halkının büyük desteğiyle yapıldı.  4 Mayıs Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen basın açıklaması kadın, erkek, genç, yaşlı tüm Çanakkale halkı ve komşu illerin desteğiyle gerçekleştirildi. Basın açıklamasının ardından gerçekleştirilen "Farkındalık Yürüyüşü" Cumhuriyet Meydanı'ndan başlamış pankartlar, sloganlar eşliğinde kordon boyunca yürünerek Golf çay bahçesinde son buldu.

5 Mayıs Pazar günü Kayadere köyü piknik alanında, Atikhisar Barajının kıyısında gerçekleştirilen "lll. Atikhisar Kır Şenliği" büyük ilgi gördü.  2000'in üzerinde katılımın olduğu şenlik bilgilendirme ve eğitim çalışmaları ile başladı. Çeşitli müzik gruplarının sahne aldığı şenlik alanında halk oyunları, halaylar eşliğinde doğayla iç içe bir gün geçiren kentlilere neye sahip çıktıkları gösterilmeye çalışıldı. Farkındalık çalışmalarının yanı sıra eğlenceye de yer verilen şenlikte halat çekme, çuval yarışı, tırmanma parkuru gibi eğlenceli ve renkli yarışmalarda gerçekleştirildi. Çanakkale Kent Konseyi’nden yapılan açıklamada, “ Suyuna sahip çıkmak için etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ederiz” denildi.

  
1035 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın