• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
Lale Yılmaz Can
zlale@hotmail.com
HABERİNİZ OLSUN 2017’Yİ TEMBİHLEDİM
30/12/2016

 

Ablam Çiğdem ve eşi Sadık abimin malum mikrop ile mücadelesini, bizleri üzüp telaşlandırmalarını anlatmıştım. Hiç annem durur mu, üzüldü ya kuzucuklarına al sana tansiyon tavan. İki gündür de onun tansiyonunu yerine oturtmaya çalışıyoruz. Sevgili tansiyon;  yanına yoğun baş dönmesini almayaydı daha çabuk toparlanırdı ama neyse kem gözlere şiş misali, okuduk nazar dualarımızı da, şükür bu sabah toparlandı iyice.

Zor şey hastalık. Sağlıklı olmak gibisi yok. Demli çay gibi, mis kokan ekmek gibi, yemyeşil doğa gibi, buz mavisi gök, heybetli dağ gibi…

 Eh be sağlık gitme kal bizlerde, hepimiz sağlıklı olalım, mutlu mesut yaşayalım, ah vah demeyelim.

Çoluk çocuğun acısını anaya babaya, ana babanın acısını çoluk çocuğa yaşatma, ey sağlık. Duy sesimizi  ve vur üç beş kere tahtalara, ben geldim de, 2017 ‘ye kestir biletini.

Gelirken yanına tat al, tuz da ekle. Evlerimizin de, içinde yaşayan bizlerin de tadı tuzu daim ve yerinde olsun inşallah.

Yol ortasında ne yapacağını bilmeden bekleyen , huzur ve barışa da seslen , ey sağlık. Yol arkadaşı olsunlar sana, yoksa  çekilmez olur bu 365 günlük yolculuk, geri dönmek istersin maazallah… Karınca kararınca şen şakrak, kol kola girip gelesiniz hepiniz.

Fitneyi, fesatı, kini , öfkeyi, savaşı, yokluğu , yoksulluğu, depremi, yangını, seli , kazayı , belayı  yolda görürsen de selamlama sakın, yüzsüzdürler takılırlar peşine aman ha,  2016 ne çekti onlardan bir bilsen sağlık, ah bir bilsen…

Gül yüzlü gel 2017 hepimize, iyi gel bize, yüreklere aka aka , ısıta ısıta gel bize, ağlatma,kırma, kırdırma bizi 2017, ah ettirme kendine. 2016’nın ne suçu günahı vardı diyeceksin, onda da haklısın. Çelme taktılar , katakulli yaptılar, oyuna getirdiler onu, biraz fazla mı saftı dersen, yok be 2017, hani derler ya 2016’nın basireti bağlandı, öylece seyre daldı işte, kıpırdayamadı.  Sen aç gözlerini, dik dur, güçlü dur, oydu buydu anlamam ben, bak canlar toprağa düşüyor. Vur patlasın çal oynasın demiyorum ama iyi gel bize 2017, tüm insanlığa yürekten gel, vicdanla dol da öyle gel… Döke saça gelme, yoldaşlık edenleri yarı yolda indirme, Tadın , tuzun , barışın , huzurun, refahın, vicdanın  yerlerini sağlam eyle öyle gel bize…

Aslında bunların hepsi anlamsız, manasız oldu, kaybettiğimiz canların suskunluğunda hiç sırası değil ama  daha ne kadar yazmaktan uzaklaşılır ki…  Kaldı ki; “hayat devam ediyor”, klişesi üzerimize yapışmış ve yılda bitiyorken, 2017’yi biraz tembihleyip, kapıyı öyle açmak istedim.

Açtığımız tüm kapılar barış, huzur, refah  getirsin inşallah.

Mutlu yıllar… Paylaş | | Yorum Yaz
849 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

TERMAL OTELE NEDEN GİDERSİN? - 14/11/2017
ÇATOD YANGINA KÖRÜKLE GİDİYOR ! - 07/10/2017
SUYUN ZEHİR,YOLUN TOZ TOPRAK,ÇÖPÜN DAĞ TEPE,AH ERENKÖY HALİN NİCE - 02/08/2017
CANLAR TOPRAĞA DÜŞERKEN MANASIZ AMA ECZANEDE ASPİRİN YOK! - 26/12/2016
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın