• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 12° 10°
Yalçın Yavuz Seçkin
umurkartal017@hotmail.com
YAŞAMAK
14/11/2016

 

            Aylar ayları kovaladı ve koskoca bir yaz, hatta bir yıl geride kaldı neredeyse.Bu süre acı, endişe ve zorluklarla  geçti.Çokçektirdi.İlk başlarda aşılması zor gibi görünüyordu ama insan gerçekten güçlü yaratık.İstedikten sonra  üstesinden gelemeyeceği zorluk yok.

            Şimdi geriye dönüp baktığımda  yaşadığım süreç inanılmaz geliyor bana.Ben mi atlattım bunca zorluğu, çileyi, acıyı.Neredeyse her ay  bir yerlerim kesilip dikildi.Yamalı bohçaya döndüm.Üç önemli ameliyat geçirdim ve şu an iyi gibiyim.

            Hepsi bitti sanki.İnanılır gibi değil ama beni bekleyen bir ameliyat görünmüyor şimdilik.Sadece kontrollerim var belli aralıklarla yaptırmam gereken.Artık kesilip dikilmeyeceğim.

            En zor, en sıkıntılı , en acılı, en çekilmez anlarda kulağımda büyük ustanın sözleri çınladı hep.

            “Yaşamak  güzel şey be kardeşim.”

            Yaşamı güzelleştiren dostlardı.Zenginliğimi gördüm bu kısa sürede.Ne çok insan , dost biriktirmişim, ben de şaştım doğrusu.Cebeci’deki  kalp merkezinin önünü küçük bir miting alanına dönüştüren  dostlarım var benim.Sadece beni görmek, ziyaret etmek için Samsun’dan kalkıp Ankara’ya , İbn-i Sina’ya gelen can dostlarım  var benim.Dünyanın en zengin insanıyım yani.

            Oysa tedirlinlik bombaları atılıyordu üzerimize.Ülkenin her tarafı leş gibi huzursuzluk kokuyordu.Faşist bir mevsimin  dayattığı  karamsarlık ve umutsuzluk bulutları dağıtılacaktı elbet.

            Yaşanmışlıklar bir yana, daha  yaşanacak ve kazanılacak  pek çok dostluk var.Yaşamam gerekenler var benim.Geçen yıl diktiğim zeytin fideleri büyüyecek , dallanıp budaklanıp ağaç olacak ve onlardan zeytin toplayacağım kendi ellerimle.Oğlumun düğününde  halay başı olacak, torun sevecek , gezdireceğim.Hepsinden önemlisi de devrim yapacağız daha, sözümüz var.Eşit, özgür, adil bir ülke kuracağız.

            Herkese yeniden ve yürekten merhaba.

            Merhaba hayat.Paylaş | | Yorum Yaz
883 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

YENİLDİK BE EVLAT - 11/06/2017
BU NE TELAŞ? - 31/01/2017
=EYVALLAH ÖLÜM KARDEŞ= - 27/04/2016
ŞAKA - 07/04/2016
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın