• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 35° 23°

İzzet Akın Tütüncüler

İzzet Akın Tütüncüler
AHDE VEFA
13/05/2016

 

Dört yıl önceydi.Cemal abi ve bir ortak arkadaşımız belediyeye işleri nedeniyle gelmiş sonra da  polikliniğe beni görmeye uğramışlardı. İçeri girdiklerinde hasta yoktu ve bişeyler karalıyordum. Konuşma biraz ilerleyince içeri girerken ne yazdığımı sormuştu Cemal abi.

 

Anlattığımda da bir internet gazetesi çıkaracaklarını yazılarımı orada da paylaşabileceğimi söylemişti.Utandım sıkıldım yok paylaşamam dedikten sonra bir kaç gün geçti ki "Cemal abi bir yazı mail attım" diye aradım.Gülerek tamam dedi. Bir saat geçmedi ki hiç bişey anlaşılmadığının haberini ortak arkadaşımız ile beni arattırarak iletti.İnceliğini o zaman

anladım.Kendisi söyleyememiş üzülürüm yanlış anlarım diye.

 

Başka yaşadığımız pek çok diyalogda da dürüstlüğüne şahit oldum.Sık konusamasak da mesafeli samimiyetimizde yazdıklarından ötürü başına gelen bir olayda yaşadıklarından derin elem duydum.Yazıyı biraz okuyup düzeltmeler yaptıktan sonra -hala birşeye benzemediğini şimdi okuyunca görüyorum- yolladım.Birazdan sayfaya koydu. Sonra tekrar tekrar sayfadan okudukça berbat olduğunu düşündüm. Yazdıklarımı insanlarla paylaşmaya ilk Cemal abi'nin  yüreklendirmesiyle başladım. Hala ikinci kez okuyunca hiçbir yazdığımı beğenemiyorum ama yazdıklarımdan utanmamayı sadece kendime saklamamayı öğrendim.Yazmanın beni iyileştiren etkisinden ötürü tüm kendimi hatırlayabildiğim zamanlarımı birşeyler yazarak geçirmiştim  ama ilk kez insanlarla paylaşınca şunu gördüm:

 

Yazdıklarımda olayları kendime anlatıyordum.Birçok ayrıntıyı ben zaten bildiğimden sebebsiz sonuçlar, öznesiz olaylar,zamansız eylemler vardı.Birilerine derdimi anlatmak için çaba göstermeye başlamamın miladı o gün oldu.Yazdıklarımı paylaşmayı da- itiraf edeyim ki hala bencilce sadece kendim için yazarkenki gibi ama bu kez farklı bir amaçla-yazdıklarımla anlaşılabilme mutluluğu için yapıyorum.

 

 

 Kendimi iyileştirmek ve olayları kendime anlatmak için ilerleyen yazı serüvenimin yönünü sürekli kendimi daha iyi anlatabilmek için çıktığım yolculuğun motoruna start vererek değiştirdin.Teşekkür ederim Cemal abi, arkadaş hatırına binaen sayfaya koyduğun ilk yazımı okuyunca bunları düşündüm ve yazmadan edemedim. Ve o değerli arkadaşımıza da buradan sevgiler...2815 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AYAKKABICI - 08/11/2015
Adam çıldırmış
İNSANLIK… - 08/10/2015
Hastanenin insan teri,
KÜÇÜK PARK-2 - 14/08/2015
‘’Şu birayı burada içtim,
KÜÇÜK PARK-1 - 07/08/2015
‘’Gel gel, işte burası
ÇOCUKLUĞUMDAKİ KOKULAR - 08/07/2015
Çocukluğumda,
SEÇİMLER VE MAHALLE ESNAFI - 23/05/2015
Bizim evin orda bir market var.
KURMACA-1 - 18/11/2014
Uzun bir zamandır benimle köşe
BERBER DÜKKANLARI-2 - 27/10/2014
Berber dükkanlarının
BERBER DÜKKANLARI-1 - 01/10/2014
Saçım yok.
 Devamı