• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
UMUDUMUZ BİTMESİN
07/02/2016

Merhaba dostum,

Ülkemizde yeni yıla ne yazık ki  sorunlar katlanarak girdik; her gün acı, kan, gözyaşı haberleri alıyoruz. Birileri çok yönlü entrikalarla, şiddet ve baskılarla insanlığı öldürmeye devam ediyor.

Her birimiz farklı yöntemlerle, etrafımızı kuşatan bu karanlıktan çıkış yolu arıyoruz. Sadece beynini ezber makinesi gibi kullanan ve birilerinin her söylediğini tanrı emri gibi kabul edenler, ağlanacak hallerine gülerek huzurlu, mutlu yaşıyormuş gibi yapıyorlar. Dolayısıyla evrimleşemiyor öylece kalıyorlar oysa beynimizi sürekli geliştiren bizler evrimleşiyoruz daha iyiye doğruya güzele doğru....

Araştıran, düşünen ve sorgulayan beyinler nasıl iyi ve mutlu olabilir ki?

Sonra hastalıklarla boğuşma yaygınlaşıyor, tüm hastalıkların kaynağında negatif düşünce, stres ve moral bozukluğu olduğuna göre bu kaçınılmaz. Çoğumuz öğrenilmiş çaresizlik içine giriyoruz yani yapabileceğimiz bir şey kalmadı demeye başlıyoruz.

Umudumuz bittiği anda tükenmişlik sendromu ortaya çıkar; doktor doktor gezmeye başlarız, her yerimiz ağrılar içindedir, yaşama isteğimiz zayıflamıştır, kötü durumdayızdır.

Her gecenin bir sabahı vardır; evet çok ağır bedeller ödüyoruz ama vaz geçemeyiz dostum.

İstatistiksel olarak hem toplumların hem bireylerin, sürekli olarak kötü durumda olması mümkün değil, öyle bir an gelir ki üst üste iyi durumlarla karşılaşmaya başlarız.

Pes etmeyelim; elbette insanlık ölmeyecek, direnmeye ve Yeryüzü Cennetinin peşinden koşmaya devam ettiğimiz sürece umut vardır.

2016 yılı kırılma noktası olacak belki de; ahlak, dürüstlük, vicdan, sevecenlik, paylaşımcılık değerleri canlanacak.

Önce kendimizle sonra sevdiklerimizle barışarak, doğayla iç içe, anlık mutluluklar yakalayarak, kendimiz için çizdiğimiz çerçeveye uygun kontrollü yaşayarak güçlenelim dostum.

Sonra gücümüzü birleştirelim, sonra Devrim...

Hoşça kal dostum.1744 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı