• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 14° 7°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
ÇANAKKALE’NİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VAR MI?
23/05/2015

 

Çanakkale'de bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2'nci Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ile ilgili Çanakkale Belediyesi'ne resmi yazı gönderen, bienalin ilkokul 3'üncü sınıf çocuklar tarafından izlemesinin pedegojik olarak uygun bulunmadığını ifade eden;

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü(!) Zülküf Memiş şimdi nerede?

Bienaldeki bazı videolardaki “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Artık bu duruma son vermeliyiz, artık hakkımızı aramalıyız, yürüyün arkadaşlar”' ve “Berkin ve Uçurtması”, “Berkin Elvan Ölümsüzdür”ifadelerini olumsuz olarak bulduğunu ifade eden;

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü(!) Zülküf Memiş, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin ve Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler Orta Okulu ve İlkokulu Müdürü Ali Demirdağ’ın AKP Gelibolu seçim bürosu açılışına öğretmenleri, vatandaşları davet eden mesaj attıklarını ve bu konunun da basında yer aldığını bilmiyor mu acaba?

Nerede olduğunu bilmediğimiz, varlığından şüphe ettiğimiz Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü’ne biz hatırlatalım…

İlçe Milli Eğitim Müdürü sizi AKP seçim bürosu açılışına davet ediyor…

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin’in öğretmenlere,vatandaşlara attığı mesajda okul yöneticilerini  dahi AKP seçim bürosunun açılışına davet etti.  Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin’in ayrıca  AKP Milletvekili adayları ile birlikte Gelibolu köylerinde seçim çalışmalarına katıldığı öne sürülüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü mesaj atarda o atamaz mı?

Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler Orta Okulu ve İlkokulu Müdürü  Ali Demirdağ da ilçe Milli Eğitim Müdürü ile rekabet   edercesine sendika üyesi okul yöneticileri ve öğretmenlere attığı mesajla AKP seçim bürosunun açılışına  davette bulundu.

Öğretmen, ilçe Milli Eğitim Müdürü bir siyasi partinin etkinliğine kendi iradesi olan kişi/kişileri davet edebilir mi? Hele ki davet edilenler öğretmense, o davet, ya da rica ‘emir’ anlamına gelmez mi?

Çanakkale’nin varlığından şüphe ettiğimiz İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş acaba bu konuyla ilgili  soruşturmayı geçtim de en azından bir ‘savunma’ istemiş mi adı geçen eğitimcilerden?

Neredesiniz Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, nerede?

Şayet, ne soruşturmaya, ne savunma istenmesine gerek yok ise biliniz ki ‘Çanakkale’nin Milli Eğitim Müdürü var mı?” sorusuna ‘Yok’ cevabını veririm.

Ya da, “Çanakkale’nin Gelibolu İlçesinin iki tane AKP’li eğitimcisi var. Birinin görevi AKP Eğitim Müdürü, diğeri ise AKP okul müdürü” tanımlamasını yapmak ‘en doğal’ hakkım olur…

Son sözüm; emin olun ki okula göndermek zorunda çocuğu olan, öğretmeninden de  memnun olan velilerin bazıları, o okuldaki öğretmenlerin başında böyle Milli Eğitim Müdürü olduğu için utanıyor.

Ben de utanıyorum…

Not: Çanakkale’de dönemin İl Kültür ve Turizm Müdürü’de AKP’nin Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingine gitmiş ve alkış tutmuştu… Ama o zaman ‘Çanakkale’de Vali vardı’. En azından ‘savunmasını’ istedi…

Saygılarımla…

 Paylaş | | Yorum Yaz
1813 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? - 16/05/2019
Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler... Onlar hep mutluluğun
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
HER TARAFTA BİZİM BORUMUZ ÖTÜYOR - 14/10/2018
‘FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı’ iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ve ev hapsinde olan ABD'li rahip Andrew Craig 12 Ekim Cuma günü yapılan duruşmada serbest kaldı
 Devamı