• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
ÇANAKKALE’NİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VAR MI?
23/05/2015

 

Çanakkale'de bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2'nci Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ile ilgili Çanakkale Belediyesi'ne resmi yazı gönderen, bienalin ilkokul 3'üncü sınıf çocuklar tarafından izlemesinin pedegojik olarak uygun bulunmadığını ifade eden;

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü(!) Zülküf Memiş şimdi nerede?

Bienaldeki bazı videolardaki “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Artık bu duruma son vermeliyiz, artık hakkımızı aramalıyız, yürüyün arkadaşlar”' ve “Berkin ve Uçurtması”, “Berkin Elvan Ölümsüzdür”ifadelerini olumsuz olarak bulduğunu ifade eden;

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü(!) Zülküf Memiş, Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin ve Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler Orta Okulu ve İlkokulu Müdürü Ali Demirdağ’ın AKP Gelibolu seçim bürosu açılışına öğretmenleri, vatandaşları davet eden mesaj attıklarını ve bu konunun da basında yer aldığını bilmiyor mu acaba?

Nerede olduğunu bilmediğimiz, varlığından şüphe ettiğimiz Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü’ne biz hatırlatalım…

İlçe Milli Eğitim Müdürü sizi AKP seçim bürosu açılışına davet ediyor…

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin’in öğretmenlere,vatandaşlara attığı mesajda okul yöneticilerini  dahi AKP seçim bürosunun açılışına davet etti.  Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin’in ayrıca  AKP Milletvekili adayları ile birlikte Gelibolu köylerinde seçim çalışmalarına katıldığı öne sürülüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü mesaj atarda o atamaz mı?

Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler Orta Okulu ve İlkokulu Müdürü  Ali Demirdağ da ilçe Milli Eğitim Müdürü ile rekabet   edercesine sendika üyesi okul yöneticileri ve öğretmenlere attığı mesajla AKP seçim bürosunun açılışına  davette bulundu.

Öğretmen, ilçe Milli Eğitim Müdürü bir siyasi partinin etkinliğine kendi iradesi olan kişi/kişileri davet edebilir mi? Hele ki davet edilenler öğretmense, o davet, ya da rica ‘emir’ anlamına gelmez mi?

Çanakkale’nin varlığından şüphe ettiğimiz İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş acaba bu konuyla ilgili  soruşturmayı geçtim de en azından bir ‘savunma’ istemiş mi adı geçen eğitimcilerden?

Neredesiniz Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, nerede?

Şayet, ne soruşturmaya, ne savunma istenmesine gerek yok ise biliniz ki ‘Çanakkale’nin Milli Eğitim Müdürü var mı?” sorusuna ‘Yok’ cevabını veririm.

Ya da, “Çanakkale’nin Gelibolu İlçesinin iki tane AKP’li eğitimcisi var. Birinin görevi AKP Eğitim Müdürü, diğeri ise AKP okul müdürü” tanımlamasını yapmak ‘en doğal’ hakkım olur…

Son sözüm; emin olun ki okula göndermek zorunda çocuğu olan, öğretmeninden de  memnun olan velilerin bazıları, o okuldaki öğretmenlerin başında böyle Milli Eğitim Müdürü olduğu için utanıyor.

Ben de utanıyorum…

Not: Çanakkale’de dönemin İl Kültür ve Turizm Müdürü’de AKP’nin Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingine gitmiş ve alkış tutmuştu… Ama o zaman ‘Çanakkale’de Vali vardı’. En azından ‘savunmasını’ istedi…

Saygılarımla…

 2166 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRALI DA KANDIRIYORLAR, SARAYI DA SOYUYORLAR - 29/01/2020
Olsun; yine de Allah devlete millete zeval vermesin…
SİZİN GÜNDEMİNİZ NE? - 19/01/2020
Ülke gündemi, Çanakkale gündemi anlık olarak değişiyor. Gerçi gündemin değişmesi tespitim sizin bakış açınıza, çevrenizdeki konularla ne kadar ilgili olduğunuza da bağlı.
BİLMEM ANLATABİLİYOR MUYUM? - 06/01/2020
2020 yılına nasıl girdik? İyi dileklerle...
EKONOMİ TIKIRINDA - 30/11/2019
Enflasyon rakamları açıklanıyor… “İçinde at nalı da var” diyorlar…
BAYRAMİÇ KAYMAKAMLIĞI SORUŞTURMA AÇACAK MI? - 04/11/2019
Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde üst üste ‘tartışmalı’ değerlendirmesi yapılan konular gündeme gelmeye başladı. ‘Tartışmalı’ sözcüğünün hafif kaldığını biliyorum ‘provokasyon’ diyenler de var ancak
KONUŞMAK YA DA SESSİZ KALMAK - 13/10/2019
Konuşuyoruz… Konuşuyoruz… Yine konuşuyoruz…
ŞİMDİLİK, ÇANAKKALE HAİNİYİM - 04/09/2019
Vatan haini kime denir? Ülkesinin yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimseye...
YEDİYSEK CEBİMİZDEN, HARCADIYSAK ÖMRÜMÜZDEN… - 13/08/2019
Hiç böyle yazıya ‘girizgah’ yapayım diye uğraşmayacağım. Bodoslama konuya girip her zaman olduğu gibi takdiri okura, Çanakkale halkına bırakacağım.
ÇARESİZ OLMAYIN ÇARE SİZ OLUN! - 25/07/2019
anakkale’nin içme suyu kaynağı olan Atikhisar Barajı’nın su havzasında işletime geçmek için hazırlıklarını tamamlamaya çalışan Kirazlı Balaban’daki Kanadalı altın ve gümüş işletmesi şu an için en büyük sorun.
 Devamı