• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Anlık
Yarın
29° 35° 23°
Cemal Oral
canakkalememleket@gmail.com
TUTANAKLARDAN-2
12/01/2015

 

Dünden devamla

 

Tarihlere dikkat!

Olayın Müştekisi Cemal Oral isimli şahıs 28.3.2014 günü Asayiş Şube Müdürlüğüne davet edilerek ek ifadesi alınmış müştekiye mobese görüntüleri izletildiğinde, Cemal Oral kendisini darp eden şahsın yüzünü görmediğini,şüpheli  şahsı olay yerinden kaçarak uzaklaşırken arkadan gördügünü, şüpheliyi her ne kadar arkasından görmüş olsa da görünhtülerde Bodur Kavşağı’na doğru koşarak gelen şahsın kendisini darp eden şahıs olduğunu tespit etmiştir. Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen görüntüdeki erkek şahsın kimliği tespit edilememiştir”

 

Olayla ilgili olarak 1.4.2014 tarihinde Anafartalar Polis Merkezi Amirliği’nde Kent Konseyi Başkanı Saim Nuri Yavuz’un bilgi sahibi olarak ifadesi alınmış, şahıs ifadesinde “ 14.01.2014 günü Gençlik Meclisi Başkanlığı seçiminin başkanlığını yaptığı Kent Konseyi’nin binasında yapıldığını, seçim sırasında Kent Konseyi binasının önüne beyaz renkli Renault Fluance marka araç olduğunu düşündüğü bir aracın geldiğini, bu araçtan K. İsimli şahsın yalnız olarak inerek Kent Konseyi binasına geldiğini, bu aracın içersinde Kent Konseyi çalışanı A.K’dan öğrendiği kadarıyla M.N, Ç.H(lakaplı), S(lakaplı) şahısların olduğunu, A.K’nin aracın yanına giderek içindeki şahıslarla görüştükten sonra aracın uzaklaştığını, seçimin yapıldığı günün gecesi Cemal Oral isimli şahsın darp edildiğini öğrendiğinde, bu araç ve içersindeki şahısların olayla bağlantısının olabileceğini düşündüğünü ve bu yüzden ifade vermek için Polis Merkezi Amirliği’ne geldiğini beyan etmiştir”

 

Beni evde ziyaret eden komiser yardımcısı kim?

Not1- 14 Ocak 2014 günü bana yapılan saldırı sonrasında Çanakkale Emniyeti Asayiş Şube’den komiser yardımıcısı T.S ve polis memuru İ.I beni evimde ziyaret ettiler. İki görevli de kendi el yazıları ile yazdıkları mail ve cep telefonlarını bana bırakıp evimden ayrıldılar.

Not 2- Ben 23 Ocak  2014 günü, kaşımdaki dikişleri aldırmak için Çanakkale Devlet Hastanesi’ne gittim. Sonra da Belediye İş Merkezi’ndeki büroma uğrayıp Kent Konseyi Başkanı Saim Nuri Yavuz’a telefon ettim. Çünkü, evde kaldığım 8 gün zarfında bir takım bilgiler bana da gelmişti. Saim bey yarın yanıma uğrayacağını söyledi ve uğradı. Yanında genel sekreter Gülay Sarışen’de vardı. Ve şüphe ettiği konuyu bana aynı 1. Nisan.2014 tarihinde Çanakkale Anafartalar Polis Merkezi’ndeki gibi anlattı. Ben de kendisine bu bilgilerinizi emniyette ifade olarak verir misiniz? dedim ve ‘tabiki’ yanıtını aldım.

O bilgiyi kime verdim?

Aynı günün gecesi yani 24 Ocak 2014. Saim bey ile yaptığım görüşme ve ‘ifade veririm tabikii’ olurundan sonra bana mail ve cep telefonunu veren Asayiş Şube’de komiser yardımcısı T. S’ya gelişme olduğunu belirterek konuyu açıklayıcı bir maili ‘cemal1717@hotmail.com’  isimli hesabımdan attım ve ardından 0.542 418 57 35 nolu cep telefonumdan komiser yardımcısını aradım ve teyit aldım. ‘Tamam bakıp ilgileneceğim’ denilmişti.

O bilgi niçin o tarihte değerlendirilmedi?

24 Ocak 2014 tarihinde verdiğim gelişme bilgisinin 28 Mart 2014 tarihine kadar değerlendirilmediğini, Kent Konseyi Başkanı Saim Nuri Yavuz’un bilgisine başvurulmadığını  öğrendim. Çünkü, o dönemde Asayiş Şube Müdürü ve kadrolarında değişiklik olmuştu. Beni makamına davet eden (yeni)Asayiş Şube Müdürü’ne olayı anlattım, komiser yardımcısı T.S ya verdiğim gelişme bilgisinin bilgisayardan kağıt çıktısını da gösterdim. Kendisi, bu gelişmeden haberi olmadığını söyledi ve beni ek ifade için Anafartalar polis Karakoluna gönderdi. Ben bu olayı anlattıktan ve resmi ifadeye geçirdikten sonra 1. Nisan. 2014 tarihinde, yani 2 aylık gecikme ile  Saim beyin bilgisine başvurulabildi. Tesdadüfi bir gelişme 30 Mart günü ‘cemal1717@hotmail.com’ isimli hesabım hecklendi…

 

Emniyetin ‘dip’ notu…

Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde olayın meydana geldiği tarih ve birkaç gün sonrasına kadar isimleri geçen M.N, H.A ve B.K isimli şahısların kiralık beyaz renkli Renault Flurance marka bir araç ile dolaştıkları, bu şahısların 17 Gençlik Taraftarlar isimli derneğin üyeleri oldukları yönünde bilgi edinilmiştir.

Tutanak-3

17.FT 400 plakalı araç nereden kiralandı? Kim/kimler kiraladı? Araç kiralama şirketinde iki farklı ifade…Kiralayan/lar da iki farklı ifade ve tutanaklarda “ ifadelerinin ardından şubemizden salıverilmiştir”…. İfadesi alınanlar ne dedi? 1 kişinin ifadesi alınamadı…O kişi kim?

14 Ocak Çarşamba günü1609 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

23 HAZİRAN’DAN SONRASI - 16/06/2019
31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ekonomistler, odalar, borsalar seçimin tamamlandığı bundan sonra ekonomiyi ön planda ele almanın zamanı olduğu çağrısında bulundular
AÇIKLAYABİLİR MİSİNİZ? - 16/05/2019
Duymamış gibi yaparsan ‘sağır sultan’ derler kızarsın. ‘Yazmak kamuoyunu bilgilendirmek lazım, görevim bu’ dersin; ‘Sen mi kurtarcan memleketi’ derler, daha da ileriye gidersen bi güzel eskitirler. Sorarsın, cevap vermezler... Onlar hep mutluluğun
KATİL AYAĞA KALK! - 20/04/2019
Konu, Çanakkale yerel basınına tüm görüşlerle birlikte yansıdı.
MEMLEKET SEVDANIZ YERİN DİBİNE BATSIN - 29/03/2019
İlayda Sevinç'in cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından Ezine Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı…
NEDEN O HABERİ YAPMIŞIM? - 24/03/2019
Eleştirinin genel tanımını okuduktan sonra bu sözlerine pişman olacağını bildiğim AKP’li hanımefendiye yazarak, hakaret etmeden sesleniyorum.
YÜREKSİZ OLMA - 28/01/2019
Susanna Tamaro'nun bu en ünlü kitabı, yayımlandığı günden bu yana yeni okurlarla buluşmayı sürdürüyor.
BİNDİK BİR ALAMETE… - 16/01/2019
Yaşanan işsizlik krizinin önümüzdeki süreçte sadece ekonomik sonuçlarıyla değil siyasi gerilimleri de gündeme getirecektir.
YAKINLIK MESELESİ VE BÜLENT TURAN - 06/12/2018
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale Belediye Başkan adayının da Kılıçdaroğluna yakınlığı nedeniyle Ülgür Gökhan olacağını söylemiş.
SENİ DE ÖYLE ANSINLAR! - 11/11/2018
‘Halka yalan söylemek suçtur’ ilkesini her koşulda yerine getireceğime söz vermiş biri olarak amiyane tabirle ‘o topa girme, bu topu ıskala’ konularını da sıcak bakmam.
 Devamı