• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Memleket/128087563946334?fref=ts
  • https://twitter.com/cemal_oral

Hava Durumu
Nurşen Albayrak
nur.albayrak@hotmail.com
HAYDİ, HEP BİRLİKTE CUMHURİYET BAYRAMIMIZI KUTLAMAYA!
28/10/2014

 

Merhabalar efendim,

Cumhuriyetimizin hatta yaşam hakkımızın elimizden alınması an meselesi ama sesimiz çıkmıyor.  Bir şeyler yapmaya çalışanlar var ama onlarda yorgun ve bezgin görünüyor. Hep aynı kişilerle ve benzer açıklamalarla yapılan etkinlikler ne yazık ki etkisiz kalıyor.

Yakın zamanda AKP-Cemaat iktidarının gerici uygulamalarına kızdık, özel hayatımıza karışılmasına isyan ettik, değerlerimize saldırılmasına karşı çıktık, çevremizin katledilmesine boyun eğmedik. Gezi direnişi ile ve sonrasında AKP ile Cemaat ters düşüp gizlenilen gerçekler açığa çıkınca dünya kamuoyunu da yanımıza aldık. Ancak son zamanlarda korktuk mu, sıkıldık mı, duyarsızlaştık mı bilmem pasifleştik.

Örneğin ilimizde;

Üniversitede bilimi görmezden gelerek sadece yapılan abartılı ve gösterişli binalarla, camilerle geliştiğini sanan, çalışanına ve öğrencisine şiddet uygulayan yöneticilere alışmış gibiyiz. Hani milletvekillerimiz, seçilmiş yöneticilerimiz ve sivil toplum kuruluşu başkanlarımız sık sık rektörlükte ve üniversiteli gençlerin yanında olacaktı…

Hani çevreciler olarak halkla birlikte gümbür gümbür direnişlere imza atacaktık…

Hani esnafımız darda, çalışanımız borç harç içinde, emeklimiz perişan, üretici de tüketici de mağdur diye ayağa kalkacaktık…

İlimizde; son zamanlarda Belediyemiz, Tabip Odamız ve Eğitim-Sen etkinlikleri dışında ciddi bulduğum çalışmalar yapılmıyor çünkü bir adım bile atamadığımızı görmekten içimize fenalık geldi.

Yine de umudumuzu kaybetmiyoruz değil mi? Biz istersek, halk isterse dünyayı yerinden oynatacağımızı biliyoruz. İşte fırsat; önümüzde Cumhuriyet Bayramımız var, görün bakın nasıl dolup taşacak meydanlarımız.

Haydi hep birlikte Cumhuriyet Bayramımızı kutlayalım.

Hoşça kalın efendim.

 

 1280 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIK-KENDİMİZİ TOPARLAMA GÜCÜ - 21/01/2020
Sağlıklı olmak en güzel şey, bedensel ve ruhsal olarak iyiysek mutluyuzdur.
KENDİMİZİ İYİ HİSSETME YOLLARI - 03/01/2020
Merhabalar efendim,
AHDE VEFA NE DEMEKTİR? - 14/11/2019
Hayatımızdaki önemli dönemeçlerde, zorlandığımız bireysel ya da toplumsal sorunlarımızda elimizden tutan kişileri unutmuyorsak, onların kendilerini iyi hissetmeleri için küçücük güzellikler yapmaya çabalıyorsak, ahde vefalı biriyizdir.
DÂHİLİK ve ASPERGER SENDROMU - 21/10/2019
Çok zeki olmak başa belamıdır? Sorusundan yola çıkarak öncelikle normalden farklı olduklarını yani anormal olarak değerlendirilebilecek özellikleri bulunduğunu hatırlatalım.
SINIRLARIMIZI BELİRLEMEK-HAYIR DİYEBİLMEK - 11/10/2019
Hayatımızı kontrol edebilmek ve diğerlerinin bizi kullanmalarına izin vermemek ya da başkalarını kullanmamak için sorumluluklarımızı iyi belirlememiz gerekir.
OKULA ALIŞMA SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ? - 13/09/2019
Bildiğiniz gibi 2 yaş sonrası bebeklik çağını bitirip bağımsızlaşmaya başlayan çocuğumuza yetmediğimizi fark ederiz. 3 yaşında iyice huysuzlaşan inatçı ve asi çocuk, 4 yaşında olumludur. Arkadaş edinmeye sosyalleşmeye hazırdır.
DOĞA KATİLLERİ DEFOLUN - 28/07/2019
Çevrecilerin çığlıkları, tek içme suyumuza zehir karışacak uyarıları henüz tam olarak anlaşılmadı.
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLDU - 24/06/2019
İstanbul örnek bir aileyle tanıştı, Türkiye geleceğin liderine gönül verdi. Her türlü ayrımcılığa karşı duruşumuz anlamlı oldu, kaybolan güzel değerlerimiz canlandı.
MARTIN SONU BAHAR - 02/04/2019
#martınsonubahar… Sosyal medyada etkileyici bir slogan olarak tutup Çağdaş Yaşam isteğimizi pekiştirince umutlarımızın arttığını biliyorsunuz. Şimdi biraz psikolojik değerlendirmeler yapalım
 Devamı